Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 601
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Teatr w LO

Wtorek, 21 września 2021, 13:09
Autor: red
Świebodzice: Teatr w LO
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Inauguracja sezonu teatralnego w świebodzickim LO.

Już od początku września nieśmiało wkraczaliśmy w tegoroczny sezon teatralny w „Teatrze Dramatycznym” w Wałbrzychu, z którym jesteśmy zżyci i zaprzyjaźnieni. W pierwsze weekendy września kilkuosobowe grupy obejrzały spektakle „Rita” i „Kings’ Size”. W ubiegły piątek i niedzielę wybraliśmy się na „Cynkowych chłopców” już w dużych zespołach z klas pierwszych, drugich i trzecich.

Teatr, realizując spektakl, oddał głos młodym, a więc samym zainteresowanym w sprawie odradzającego się na całym świecie i u nas wojennego entuzjazmu.

Jakub Skrzywanek- reżyser sztuki, traktuje konflikt w Afganistanie jako punkt odniesienia do współczesnej fascynacji militaryzmem, oraz wstęp do dyskusji z sensem prowadzenia wojen, z nadawaniem im poetyckiego i heroicznego sztafażu. W rezultacie buduje poruszający spektakl antywojenny, pacyfistyczny, w konwencji musicalu, który nasuwa skojarzenia z musicalem „Hair” M. Formana. Brawurowe wykonania piosenek i profesjonalna gra aktorów tworzą wybitny i bardzo aktualny przekaz.

Tekst powstał na podstawie reportażu laureatki Literackiej Nagrody Nobla, Swietłany Aleksijewicz, został „skomentowany” piosenkami z „Festiwalu Piosenki Żołnierskiej” i przejmującym utworem „Mather” grupy „Pink Floyd”. „Antywojenna, pacyfistyczna opowieść o interwencji radzieckiej w Afganistanie dziś niestety nabiera kolejnych znaczeń. Aby te znaczenia zrozumieć i przybliżyć, zaproszono do współpracy doktora Filipa Bryjkę, z którym widzowie mogli porozmawiać po każdym spektaklu tego weekendu.”

Tradycyjnie zapraszam na kolejne spektakle i życzę niepowtarzalnych przeżyć, głębokich refleksji i wzruszeń…

Ambasadorka Teatru Dramatycznego
Ewa Grochowska

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group