Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1164
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Telefon zaufania

Poniedziałek, 19 października 2020, 13:23
Autor: red
Świdnica: Telefon zaufania
Fot. organizatorzy
To innowacyjne rozwiązanie, które ma przyczynić się do wzmocnienia aktywności społecznej osób starszych, utrzymywanie ich w dobrej kondycji psychicznej, włączanie do życia społecznego.

To także odpowiedź na potrzeby osamotnionych lub mniej aktywnych seniorów, którym szczególnie doskwiera brak kontaktu z innymi ludźmi.

Pod numerem telefonu:

507 300 002

od poniedziałku do piątku

w godzinach 10.00-13.00

dyżuruje zespół wolontariuszy

Opłata za połączenie jest zgodna z cennikiem operatora (jak na numery stacjonarne lub komórkowe)

Dla kogo jesteśmy?

Świdnicki Telefon Zaufania dla Seniorów ma służyć wszystkim, którzy potrzebują porozmawiać, podzielić się swoimi troskami, „wygadać się” drugiej osobie. Szczególnie w tym trudnym okresie jaki mamy ze względu na obecną sytuacje epidemiologiczną. Dzwoniący mogą liczyć na wysłuchanie, zrozumienie, rozmowę w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. W ten sposób Telefon ma przeciwdziałać osamotnieniu, ułatwiać osobom starszym udział w życiu społecznym, czy realizację aktywności rekreacyjnej bądź kulturalnej.

Jeśli czujesz się samotny i chcesz po prostu porozmawiać to zadzwoń.

Dzwoniąc dowiesz się z jakich propozycji Senior może w naszym mieście skorzystać. Przedstawimy Ci m.in. ofertę Dziennego Domu „Senior-WIGOR”, Klubów Seniora czy Uniwersytetu III Wieku. Uzyskasz też informację jak załatwić sprawę urzędową lub inną sprawę ważną dla Seniora.

Z kim możesz porozmawiać?

Świdnicki Telefon Zaufania dla Seniorów jest obsługiwany przez
seniorów-wolontariuszy, mieszkańców Świdnicy, uczestników zajęć prowadzonych przez Dzienny Dom „Senior-WIGOR”. W tym celu zostali oni przygotowani i przeszkoleni przez psychologa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

W czasie dyżuru seniorzy-wolontariusze odbierają telefony, wyszukują informacji, a także oddzwaniają do osób, które próbowały się połączyć poza godzinami dyżurów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group