Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 723
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Telefony nie milkną

Czwartek, 29 lipca 2021, 17:24
Aktualizacja: Piątek, 30 lipca 2021, 12:25
Autor: red
Świdnica: Telefony nie milkną
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 23–29 lipca 2021 roku.

26.07.2021r. godz.19.40 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego przy jednym z marketów na ulicy Kliczkowskiej. Skierowany na miejsce patrol zastał tam Jana Ch., osobę bezdomną. W stosunku do tego mężczyzny tylko w tym dniu dwukrotnie podejmowano interwencję, jednak nie przyniosły one właściwego rezultatu, dlatego też tym razem został on umieszczony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swoje czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

27.07.2021r. godz.6.27 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego dotyczące spożywania alkoholu przez grupę mężczyzn, siedzących na ławce w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Mandatami ukarano dwie osoby.

27.07.2021r. godz.14.20 –– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu na ulicy Łukowej. Na miejscu zastano znanych z wcześniejszych interwencji bezdomnych. Za swoje czyny, odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

27.07.2021r. godz.1.25– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od dyspozytora MPK dotyczące awanturującego się mężczyzny w autobusie komunikacji miejskiej, stojącym na przystanku przy ulicy Wałbrzyskiej. Pijany pasażer doprowadził do zatrzymania pojazdu. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Mężczyzna był wulgarny i agresywny. Obrażał pasażerów, znieważył również strażników oraz groził im pozbawieniem życia. Patrol szybko opanował sytuację stosując środki przymusu bezpośredniego. Mężczyzna trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań w celu wytrzeźwienia. Za swoje czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

29.07.2021r. godz.9.00 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol na przystanku komunikacji miejskiej i zanieczyszczających to miejsce w rejonie Placu Drzymały. Skierowany patrol potwierdził zgłoszenie. Jeden z miłośników trunków spał i nie było z nim logicznego kontaktu. Został on osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań a za swój czyn odpowie przed sądem, natomiast drugi delikwent został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł.

29.07.2021r. godz.17.17 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od dyspozytora MPK dotyczące nietrzeźwego mężczyzny śpiącego w autobusie linii nr „1” na ulicy Muzealnej. Patrol na miejscu usiłował dobudzić mężczyznę, jednak nie udało się z nim nawiązać kontaktu. Pasażer został osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań a za swój czyn odpowie przed sądem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group