Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 679
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Teren przy ul. Ułańskiej z atrakcjami

Piątek, 29 sierpnia 2014, 11:06
Aktualizacja: 11:09
Autor: red.
Świdnica: Teren przy ul. Ułańskiej z atrakcjami
Fot. archiwum
Zakończono przebudowę terenu przy ulicy Ułańskiej. Odbiór obiektu przewidziany jest na piątek, natomiast w sobotę 30 sierpnia o godz. 10.00 zaplanowano otwarcie całego kompleksu. Po gruntownej rewitalizacji teren ten zyskał zupełnie nowe oblicze.

Przypomnijmy, że w ramach projektu wykonano dwa nowe boiska sportowe do gry w piłkę nożną oraz koszykówkę i siatkówkę, plac zabaw dla dzieci, strefę rekreacyjną dla seniora z elementami małej architektury oraz siłownię pod chmurką i parking samochodowy wraz z platformą rekreacyjną na skarpie. Projekt, którego nazwa brzmi: „Budowa infrastruktury przestrzeni publicznej na rewitalizowanym terenie powojskowym ul. Ułańskiej w Świdnicy”, opiewa na ponad 3,5 mln zł. z czego 2,99 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania ze środków zewnętrznych.

Oprócz boisk i strefy rekreacyjnej na tym terenie wykonane zostały także specjalne balustrady i bariery ochronne, nowe chodniki, teren zielony oraz oświetlenie uliczne. Nie zapomniano także o osobach niepełnosprawnych, dla których między strefą seniora a parkingiem wybudowano specjalną pochylnię ułatwiającą korzystanie z tego terenu.

Od soboty mieszkańcy będą mogli korzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych w ramach tej inwestycji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group