Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 629
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Termomodernizacja świetlicy i gimnazjum

Poniedziałek, 10 października 2011, 1:14
Aktualizacja: 1:15
Autor: UG Świdnica
Gmina Świdnica: Termomodernizacja świetlicy i gimnazjum
Fot. użyczone
Podczas głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu RP, mieszkańcy Bystrzycy Górnej oraz okolicznych miejscowości mogli zobaczyć efekt termomodernizacji świetlicy, której remont był możliwy dzięki realizacji zadania pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej”. To właśnie na terenie wyremontowanej świetlicy mieściła się jedna z Obwodowych Komisji Wyborczych.

Przedmiotem inwestycji było wykonanie m.in. wymiany stolarki okiennej, drzwiowej, docieplenie stropodachu z wymianą pokrycia papowego, wymiana stolarki drzwiowej, ocieplenie ścian budynku styropianem wraz z wykonaniem elewacji na powierzchni ponad 700 m2. Dodatkowo obiekt został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wartość zadania wyniosła ponad 273 tys. zł., w tym 110,77 tys. zł. dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 (50% kosztów kwalifikowanych). Pozostała kwota w wysokości 162 tys. stanowiła udział własny gminy.

Projektem termomodernizacji objęto również budynek Gimnazjum w Witoszowie Dolnym. Wykonano m.in. wymianę stolarki okiennej, drzwiowej, docieplenie dachu i ścian budynku wraz z nową elewacją i usprawnieniem instalacji grzewczej i instalacji c.w.u. Ponadto wykonano doziemną instalację cieplną wraz z modernizacją węzła cieplnego w kotłowni zasilającej Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Witoszowie Dolnym. Wartość zrealizowanych prac wyniosła 587,4 tys. zł. Dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 stanowiła kwota 227,5 tys. zł.

Docieplenie placówek oświatowych i świetlic, to oszczędność dla samorządów na kosztach energii, a co się z tym wiąże mniejsza emisja dwutlenku węgla i dbałość o ekologię. Dla uczniów to lepszy komfort nauki, a dla mieszkańców gminy wyremontowane miejsca użyteczności publicznej z pewnością przyczynią się do rozwijania oddolnych inicjatyw – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

W projekcie „Termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej” brały udział: gmina Świdnica, miasto Świdnica, gmina Jawor, gmina Świebodzice, powiat świdnicki. Łącznie projekt obejmował termomodernizację 19 obiektów (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoła ponadgimnazjalna, domy kultury, biblioteka). Łączna wartość projektów opiewała na kwotę 30,5 mln zł, w tym unijne wsparcie wyniosło ponad 13 mln zł.

(Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group