Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: TGD i Mieczysław Szcześniak na odsłonięcie pomnika św. Jana Pawła II

Piątek, 2 maja 2014, 12:51
Aktualizacja: 12:51
Autor: red.
Świdnica: TGD i Mieczysław Szcześniak na odsłonięcie pomnika św. Jana Pawła II
Fot. użyczone
Z okazji odsłonięcia pomnika św. Jana Pawła II w Świdnicy przygotowano wyjątkowy koncert – chóru chrześcijańskiego Trzecia Godzina Dnia z towarzyszeniem solisty Mieczysława Szcześniaka – 8 maja 2014 r. o godzinie 20:00 na Placu św. Jana Pawła II czeka nas muzyczne podsumowanie miejskich uroczystości.

TDG: http://youtu.be/e3t3-uIb1u8

TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.

W roku 1982 w wyniku połączenia kilku kościelnych grup wokalnych powstał niemal stuosobowy ogólnopolski chór młodzieżowy. Założycielem formacji i jej pierwszym dyrygentem był Janusz Sierla. Ekspresja chóru, towarzyszące mu instrumentarium i charakter wykonywanych utworów były w tamtych czasach czymś nowym, wręcz kontrowersyjnym, przełamującym polskie stereotypy dotyczące muzyki chrześcijańskiej.

Zespół nagrał do tej pory 9 albumów, 3 koncerty telewizyjne (TVP i Religia Tv) i 3 radiowe (PR „Trójka”). Brał udział w wielu festiwalach muzycznych (S.O.S, Sopot Festival), produkcjach płytowych i telewizyjnych współpracując m.in. z: Elżbietą Skrętkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Adamem Sztabą i grupą DeMono.

TGD to nie tylko zespół muzyczny ale też wspólnota, dosyć wyjątkowa, ponieważ tworzą ją ludzie reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie. Koncerty grupy są nie tyle formą prezentacji artystycznej co „ubraną w dźwięki” modlitwą. Jak wiadomo Gospel to nie tylko gatunek muzyczny ale przede wszystkim Ewangelia czyli Dobra Nowina o Jezusie.

Więcej szczegółów: http://www.sok.com.pl/tgd/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group