Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 628
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tłumaczą dlaczego postawili krzyż

Wiadomości: Świdnica
Środa, 18 kwietnia 2012, 8:17
Aktualizacja: 9:51
Autor: red
Fot. red
Przypomnijmy: w Wielkanoc nieznajomy sprawca na skwerze Lecha Kaczyńskiego ustawił krzyż. Dziś znajduje się on już w kościele pw.św. Józefa, gdyż wzbudził wśród mieszkańców spore kontrowersje.

Na adres redakcji wpłynął taki oto list:

Minęły dwa lata od narodowej tragedii. Dziś okazuje się, że wątpliwości jest więcej niż tuż po katastrofie. Broni się nam dostępu do prawdy, okłamuje się naród i zbywa. Co gorsza broni się nam prawa do przeżywania tej tragedii i opłakiwania ofiar katastrofy. Krzyż, który stanął na skwerze Lecha Kaczyńskiego jest naszym krzyżem pokutnym, jest również odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne. Jako Państwo i Naród nie sprawdziliśmy się, bo nie potrafiliśmy zapobiec tej wielkiej tragedii. Nie uchroniliśmy naszego Prezydenta i osób mu towarzyszących. Poprawność polityczna nakazuje nam milczeć, a jeśli już to każą nam żałobę przeżywać tylko w kościele. Jakim prawem!
Nawołuje się do tolerancji we wszystkich sferach życia publicznego, a odmawia się jej tej części narodu, która nie chce zatrzeć w pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Dlatego nie spuszczajmy głowy! Nie cofajmy się! Walczmy o prawdę! Walczmy o pamięć! Walczmy o nasze prawo do żałoby!
Krzyż, który stanął na skwerze Lecha Kaczyńskiego miał zwrócić uwagę na zmowę milczenia, manipulację i arogancję rządzących. Od wieków krzyż był obecny we wszystkich tragicznych i wielkich chwilach Narodu Polskiego. Wrogość, z jaką zaatakowano krzyż musi budzić smutek i sprzeciw każdego, kto wierzy w Boga i Polskę. Złamany świdnicki krzyż staje się symbolem rozdarcia moralnego, zachwianego systemu wartości, będącego warunkiem jedności narodowej i niezależności naszego kraju.
Ten przykry incydent nie może zachwiać naszej wiary i patriotyzmu. Niech każdy z nas zrobi wszystko, do czego powołał nas Bóg i czego oczekuje od nas Ojczyzna! „Rodacy” nie zaprzestaną w przyszłości działań zmierzających do upamiętnienia na skwerze Lecha Kaczyńskiego w Świdnicy pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkich ofiar katastrofy Smoleńskiej.
„Rodacy”

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Andrzej Ławiński 18-04-2012 11:45
podpisane jak jakiś kiepski donos, nawet tchórze boją się podpisać z imienia i nazwiska
~wojtek 18-04-2012 12:19
Co to za podpis "Rodacy" piszesz w swoim imieniu. Do Ciebie nie dociera że "Krzyż Smoleński" podzielił rodaków i nigdy nie połączy!
~Kriss 18-04-2012 14:07
Jest wielu takich którym przeszkadza krzyż. Dla nich Krzyż jest wyrzutem sumienia. Oślepia ich i wprowadza swoisty "dyskomfort". Nie przeszkadzają im inne symbole - swastyki, sierpy i młoty, uśmiechnięta twarz "Che" Guewarry. Wszystko byle nie Krzyż. Moim zdaniem to dobrze, że Krzyż wywołuje w ludziach emocje. Najgorsza jest obojętność
~wojtek 18-04-2012 16:40
Do Kriss. Krzyż ma wywoływać zadumę a nie emocje.
~ 18-04-2012 19:25
Postawcie sobie krzyż na działce lub w swoim ogródku i módlcie się całą dobe,ja to wole zrobić w wyznaczonym miejscu t.j.w kościele. Musi być porządek,a nie samowola.
~Kriss 18-04-2012 21:11
Więc jednak czegoś się boją. Strach to przecież emocja. Ten który się boi nie ma czasu na zadumę. On próbuje zakrzyczeć swój strach - zwłaszcza gdy jest w towarzystwie takich jak on sam. "W kupie raźniej - kupy* nikt nie ruszy". *) - kupa=ekskrementy
~ 18-04-2012 22:37
Czy to jest szopka dwóch panów z nowego klubu rady miasta? Jak tak to kiepska prowokacja. I tak głosujemy na PiS ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group