Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tłumy gości z całego świata

Piątek, 15 stycznia 2016, 13:49
Aktualizacja: 18:24
Autor: opr.red.
Świdnica: Tłumy gości z całego świata
Fot. Sylwia Brzęczek
Prestiżowe wyróżnienia i coraz większa liczba turystów, nawet z najbardziej odległych zakątków globu. Dom Wycieczkowy i Kemping nr 231 Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mają za sobą kolejny udany rok, z rekordową liczbą gości i noclegów.

Polacy, Ukraińcy, Niemcy, Holendrzy, Duńczycy, Węgrzy, Szwedzi, Norwegowie, Chorwaci, Hiszpanie, Włosi, Rumuni, Amerykanie a nawet Kenijczycy – w sumie przedstawiciele dwudziestu trzech nacji z trzech kontynentów zdecydowało się skorzystać z oferty noclegowej ŚOSiR-u w 2015 roku.

– Od trzech lat sukcesywnie wzrasta liczba obsługiwanych osób. To szczególnie cieszy w odniesieniu do kempingu, który rzeczywiście przyciąga do Świdnicy turystów, co udowadnia, że tego typu obiekt był w mieście bardzo potrzebny – podkreśla Jan Czałkiewicz, kierownik działu obiektów ŚOSiR-u.

W 2015 roku Dom Wycieczkowy przyjął 1879 gości, którzy łącznie skorzystali z 4415 noclegów. Dla porównania w 2013 roku było tylko 1448 gości, a w 2014 – 1635. Jeszcze większy progres zauważalny jest na polu kempingowym. Rok 2015 zamknął się liczbą 886 gości i 1666 noclegów, przy zaledwie 566 gościach i 788 noclegach w 2013 roku. To znakomity wynik zważywszy, że Kemping działa tylko przez pięć miesięcy w roku – od maja do końca września.

Dom Wycieczkowy największe obłożenie notował w miesiącach letnich, będąc bazą noclegową dla wielu obozów sportowych. Gościł również uczestników wielu imprez, między innymi: Dolnośląskiej Narady Turystyki Pieszej, Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej, Rajdu Krause, Festiwalu Zdrowej Żywności, Miasta Dzieci, Rekonstrukcji Historycznych Bitew, Motofestiwalu, Zlotu Motocyklowego Riders, Zjazdu Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego, Półmaratonu Świdnickiego czy Świdnickiej Kolędy. Największą imprezą na terenie Domu Wycieczkowego i Kempingu był organizowany wspólnie z Automobilklubem Sudeckim i Urzędem Miejskim 54. Zlot Europa Rally. Tradycyjnie odbyła się kolejna, już ósma edycja Świdnickiego Zlotu Caravaningowego. W lipcu jako miejsce swojego klubowego zlotu Kemping nr 231 wybrała sobie grupa miłośników turystyki samochodowej z Danii. W kilkunastu kamperach przyjechało do Świdnicy ponad 70 osób i gościło przez tydzień!

Wzrost liczby gości idzie w parze z ich zadowoleniem ze świadczonych usług.

– Z tego względu, a w szczególności stosunku jakości do ceny Dom Wycieczkowy został wyróżniony przez portal rezerwacji noclegów booking.com. W uzasadnieniu przyznania nagrody „Doskonałość Roku” napisano: „Ta nagroda to dowód, że robią Państwo wszystko by spełniać i przewyższać oczekiwania gości.”. Jest nam szczególnie miło, bo z wynikiem 8,4/10 punktów w rankingu na stronach portalu wyprzedziliśmy kilka trzygwiazdkowych hoteli ze Świdnicy. Po raz kolejny doceniony został też Kemping. Zajęliśmy trzecie miejsce w organizowanym przez Polską Federację Campingu i Caravaningu ogólnopolskim konkursie Mister Camping – wylicza Sylwia Brzęczek, kierownik Domu Wycieczkowego i Kempingu i dodaje: Klienci najlepiej oceniają czystość, obsługę i fakt, że ceny pozostają na atrakcyjnym poziomie w stosunku do cen konkurencji. Największym zadaniem na rok 2016 jest modernizacja obiektów, a także rozpropagowanie atrakcyjności obiektów i tym samym sprzedaży, poza sezonem letnim. Mamy nadzieję, że i w tym roku zostaniemy uhonorowani podobnymi wyróżnieniami.

FOTO: Sylwia Brzęczek

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group