Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tłumy pływaków podczas "Świdnickiej Gwiazdki"

Poniedziałek, 9 grudnia 2013, 19:29
Aktualizacja: 19:44
Autor: MDvR
Świdnica: Tłumy pływaków podczas "Świdnickiej Gwiazdki"
Fot. użyczone
Zawody rozegrano po raz piąty i były to zawody podczas których padały bardzo wartościowe wyniki. "Świdnicka Gwiazdka" z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród zawodników i trenerów. Ogółem w imprezie wystartowało 539 zawodników z 30 klubów.

- Poziom sportowy stał na bardzo wysokim poziomie, a świadczyć o tym może pobity rekord okręgu w roczniku 2002 przez Rafał Siwickiego z UKS Koral Wrocław. Rafał na dystansie 50m stylem klasycznym osiągnął wynik 38,49 sekundy i jest to aktualny rekord okręgu dolnośląskiego w tej kategorii wiekowej. W zawodach wystartowały reprezentacje klubów z Polski, Czech i Słowacji, a wyniki zawodów były na bardzo wysokim poziomie. W piątek startowali najmłodsi i swoim zaangażowaniem, umiejętnościami dali przedsmak startów sobotnich. W sobotę aby stanąć na podium należało pływać na wysokim poziomie, wyniki jakie osiągali zawodnicy to jedne z wartościowszych czasów w rankingu Polski - np. wynik 50m dowolnym wśród dziewcząt w kat. wiekowej 2001, który osiągneła Sonia Baran z Korala Wrocław to aktualnie 3. wynik rankingu w Polsce! Wynik Łukasza Bykowskiego z MKS 9 Dzierżoniów w roczniku 2000 w konkurencji 50m motylkowym to 16. wynik w Polsce. Wynik Filipa Wolińskiego z KS Rekin Świebodzice w konkurencji 50m motylkiem to na dzień dzisiejszy najlepszy wynik w Polsce! Dziękujemy wszystkim trenerom, zawodnikom za zaangażowanie, start i osiągane wspaniałe rezultaty. "V Świdnicka Gwiazdka" to jedne z najliczniej obsadzonych zawodów, a poziom sportowy to wyniki w granicy 1. miejsca w Polsce.

W tak silnej obsadzie zawodnicy UKS-u Svida Świdnica zdobyli 5 medali indywidualnych w tym: złoty medal Dominika Sokołowska w konkurencji 50m motylkiem, srebrny medal Oskar Cebula na dystansie 50m klasycznym, 3. miejsce i medal brązowy Kinga Fąfara na dystansie 25m grzbietem oraz dwukrotnie Krystian Dobrzański - 2. miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz 3. miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym.

Wszyscy zawodnicy naszego klubu zasługują na wyróżnienie, szczególnie ci, którzy zdecydowali się wystartować po raz pierwszy, wszyscy poprawiali rekordy życiowe, zdobyli doświadczenie i kontynuują swoją sportową przygodę z pływaniem. Podziękowania dla rodziców, którzy włączyli się w organizację zawodów, pracowali podczas zawodów, podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację zawodów. Zapraszamy za rok - relacjonuje przebieg zawodów Wojciech Kielka, prezes UKS-u Svida Świdnica.

Zdjęcia z zawodów dostępne są tutaj

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group