Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tłusty czwartek Honorowych Dawców Krwi w Liceum Skłodowskiej

Niedziela, 10 marca 2019, 17:39
Autor: red
Świdnica: Tłusty czwartek Honorowych Dawców Krwi w Liceum Skłodowskiej
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
28 lutego 2019 roku w III LO w Świdnicy odbyła się kolejna, XVI akcja krwiodawstwa, zorganizowana we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Również i tym razem młodzież Trójki stanęła na wysokości zadania. Zarejestrowano 42 potencjalnych dawców – głównie z klas III, z czego 22 osoby honorowo oddało krew na rzecz ludzi potrzebujących (w sumie około 10 litrów). Do akcji przyłączyli się też nasi absolwenci, którzy już od lat wspierają HDK.

Wszystko odbyło się dość sprawnie dzięki pracownikom RCKiK oraz pomocy uczniów: Oli Miezgiel z klasy 3 c, Jurija Balashov i Janka Sobla z klasy 1 c. W imieniu potrzebujących serdecznie dziękuję za bezcenny dar, jakim jest Wasza krew. Mam nadzieję, że w przyszłości również będziecie uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach. Przy następnych donacjach dostaniecie legitymacje HDK z grupą krwi, w których będziecie mogli potwierdzać ilość oddanej krwi. Poza tym przypominam, że krew można oddawać w czwartki w specjalnym autobusie przy Dworcu PKP w Świdnicy oraz podczas akcji organizowanych przez RCKiK w Wałbrzychu i Oddział Rejonowy PCK w Świdnicy (krew pełna może być pobierana nie częściej niż 6 razy w roku od mężczyzn i nie częściej niż 4 razy w roku od kobiet). Organizatorka akcji Mariola Makarska-Janicka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group