Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: To był dzień... – podsumowanie niedzieli

Poniedziałek, 3 stycznia 2011, 6:40
Aktualizacja: 7:03
Autor: KO
powiat świdnicki: To był dzień... – podsumowanie niedzieli
Zmienił się regulamin świdnickiej biblioteki.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Rok 2011 rozpoczął się na dobre, a my fundujemy Państwu podróż w czasie do roku minionego. Kogo pożegnaliśmy na zawsze? Jak wyglądało tych dwanaście miesięcy na drogach? A jak w kulturze?

***
Niedziela, 2 stycznia

Aktualności:

* rozpoczęliśmy nowy cykl - ”Dzień z życia”: Andrzej Dudzic ma 57 lat, od lat 31 jest kierowcą karetki w pogotowiu. A od minionego właśnie roku jest też ratownikiem medycznym. Zanim trafił do pogotowia, pracował jako kierowca w firmach transportowych. W 1979 r. podjął zajęcie, którego trzyma się do dziś. – Ta praca mi odpowiada, atmosfera pracy – mówi nam. Zobaczmy, jak wygląda dzień z życia kierowcy–ratownika.

* szósta już w tej kadencji sesja Rady Gminy Świdnica zaplanowana jest na środę, 5 stycznia; to bardzo ważna sesja – budżetowa,

* Trzech Króli wolne od pracy – księża czytali z tej okazji list Episkopatu Polski,

* z początkiem roku zmienił się regulamin korzystania ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. K. Norwida w Świdnicy; już nie na 14, ale na 28 dni można wypożyczyć książki.

***
Wehikuł czasu:

* Najważniejsze wydarzenie 2010 roku: Co nim było? Zapytaliśmy o to polityków, samorządowców, ale nie tylko. Temat okrasiliśmy zdjęciami, które wybrał specjalnie na tę okazję fotoreporter Świdniczki. Przenieśmy się więc w czasie do roku, który właśnie minął!

* Bilanse 2010:
- W kulturze całkiem nieźle,
- Na drogach tragedia za tragedią,
- Ci, którzy odeszli.

* sondy na przełom 2010/2011:
- Jaki był 2010 rok?
-
Weszliśmy w 2011 rok bez postanowień?
- Zabawy, bale, szaleństwa, ale głównie... sylwester w domu ze znajomymi.

***
Sport:

* tuż przed świętami Bożego Narodzenia została uruchomiona sonda, w której kibice mogli wybrać najlepszego piłkarza Polonii Świdnica w kończącym się roku; zwyciężył kapitan biało–zielonych Krzysztof Goździejewski, który zdobył 384 głosy – 54,3%,

* 917 lekkoatletów przekroczyło linię mety podczas 26 edycji Międzynarodowego Sylwestrowego Biegu Ulicznego rozgrywanego w Trzebnicy; z uczestników broniących barw powiatu świdnickiego najlepsza była Sonia Jankowska z GLKSu Świdnica, która uplasowała się na 128. pozycji, a 13. w kategorii kobiet.

***
Świdniczka poleca:

* radni rady miejskiej obiecują mieszkańcom – zobacz, co zrobią w 2011 roku,

* 43 Rumcajse wędrują pod choinkę do… - i powędrowały! Zobacz, kto je odebrał i co z nimi zrobi...

* w panelu Będzie się działo każdy może dodać za darmo imprezę - Organizujesz coś ciekawego? Poinformuj naszych Internautów!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group