Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: To był naprawdę dobry rok dla gminy Strzegom

Wtorek, 30 grudnia 2014, 13:24
Aktualizacja: 15:26
Autor: red.
Strzegom: To był naprawdę dobry rok dla gminy Strzegom
Fot. UM Strzegom
Drugi rok z rzędu, na zaproszenie burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty, w sali balowej Strzegomskiego Centrum Kultury II odbyło się spotkanie noworoczne, w trakcie którego podsumowano ostatnie 12 miesięcy i złożono życzenia na zbliżający się dużymi krokami Nowy Rok.

Sala SCK II w dniu 29 listopada br. dosłownie pękała w szwach. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli duchowieństwa na czele z biskupem świdnickim - ks. Ignacym Decem, parlamentarzystów, włodarzy pobliskich gmin, radnych Rady Miejskiej w Strzegomiu kadencji 2010-2014 i 2014-2018, pracowników Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, prezesów i dyrektorów zakładów przemysłowych, dyrektorów placówek oświatowych, przedstawicieli różnych grup społecznych, instytucji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Strzegom.

W świąteczny klimat wprowadził wszystkich obecnych ZF "Kostrzanie", który wykonał piękne polskie kolędy. Gospodarz spotkania - Zbigniew Suchyta wyraził swoją radość z przyjęcia zaproszenia i przybycia wielu znakomitych gości. Przyznał, że mijający właśnie 2014 r. był bardzo dobrym okresem dla gminy Strzegom, w którym udało się zrealizować wiele inwestycji, w tym m. in. remonty dróg. Zaznaczył, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie świetna współpraca z wieloma instytucjami - począwszy od wojewódzkich, poprzez powiatowe, a skończywszy na gminnych. Burmistrz Strzegomia wiele ciepłych słów skierował do radnych Rady Miejskiej kadencji 2010-2014, podkreślając że każdemu życzyłby tak kompetentnej i skutecznej rady. Jednocześnie wyraził nadzieję, by nowo wybrana Rada Miejska w równym stopniu zgodnie pracowała dla dobra społeczności naszej gminy. Włodarz miasta tradycyjnie wskazał też jedno wydarzenie społeczne z 2014 r., które - według niego - zasługuje na specjalną wzmiankę. O ile w 2013 r. było to utworzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzegomiu dla dorosłych osób niepełnosprawnych, to w mijającym roku organizacja Dolnośląskich Dożynek zdecydowanie wybiła się na pierwszy plan. - To wydarzenie pokazało, że gmina Strzegom potrafi zorganizować nawet tak trudne logistycznie przedsięwzięcie. A to wszystko dzięki współpracy i zaangażowaniu ponad 300-osobowej grupy ludzi. Uroczystość ta odbiła się naprawdę szerokim echem w naszym regionie, dzięki czemu mieliśmy przy okazji znakomitą promocję miasta i naszych rolników. Szczególnie dziękuję Jego Ekscelencji bp. Ignacemu Decowi - biskupowi świdnickiemu, dzięki któremu msza św. dożynkowa była transmitowana za pośrednictwem TVP Polonia - stwierdził burmistrz Strzegomia. Wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Strzegomiu - Tomaszem Marczakiem złożyli najlepsze życzenia noworoczne.

Biskup świdnicki, rekapitulując najważniejsze wydarzenia kościelne w Polsce i na świecie w 2014 r., podkreślił bardzo dobrą współpracę strzegomskiego samorządu z duchowieństwem. - W mijającym roku wielokrotnie byłem w gminie Strzegom i uczestniczyłem w wielu ważnych wydarzeniach. Życzę sobie i strzegomskim kapłanom, by w dalszym ciągu ta współpraca układała się tak dobrze - zaznaczył biskup.

Nie mogło także zabraknąć życzeń noworocznych od parlamentarzystów, które dla wszystkich mieszkańców gminy Strzegom złożyła poseł na Sejm RP Izabela Mrzygłocka. Nasze miasto w tym dniu odwiedzili również posłowie: Agnieszka Kołacz - Leszczyńska, Teresa Świło i Roberta Jagła.

Dopełnieniem poniedziałkowego spotkania było wręczenie 2 osobom Honorowego Tytułu "Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej" oraz symboliczny toast noworoczny.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group