Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 720
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: To był niezwykle udany wieczór Bożonarodzeniowy

Poniedziałek, 24 grudnia 2012, 3:48
Aktualizacja: 3:49
Autor: red.
Świdnica: To był niezwykle udany wieczór Bożonarodzeniowy
Fot. użyczone
20 grudnia w Świdnickim Ośrodku Kultury Szkoła Podstawowa nr 315 zorganizowała świąteczny kiermasz oraz czwarty już Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla oddziałów przedszkolnych.

Wśród tłumnie przybyłych do teatru gości witano: Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, Annę Marię Wesołowską, Dorotę Zawadzką, Henrykę Krzywonos – Strycharską, Prezydenta Miasta Wojciecha Murdzka, dyrektora Departamentu Edukacji i Kultury Tadeusza Niedzielskiego, prezesa Firmy Szkoleniowo – Doradczej Annę Szywałę.

W hallu teatru wystawiono stoły pełne świątecznych cudów. W Kąciku Rękodzieła można było samodzielnie wykonać bożonarodzeniowe ozdoby. Otworzono drzwi do kawiarenki „Pierwsza gwiazdka”. Wszystkich gości „słodko” witał Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynkami, wręczając każdemu dziecku cukierki. Można było też finansowo wesprzeć działania szkoły zmierzające do nadania imienia Jana Pawła II kupując symboliczną cegiełkę.

O godzinie 17:00, na scenie teatru, rozpoczął się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla oddziałów przedszkolnych. I się zaczęło! Do konkursu zgłosiły się wprawdzie dzieci tylko z kilku świdnickich szkół, ale za to jak pięknie śpiewały. W konkursie zaprezentowały się: Szkoła Podstawowa nr 6, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Bliżej dziecka”, Przedszkole Miejskie nr 3 w Świdnicy oraz gospodarze – czyli reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 315 przygotowana przez panie: Beatę Sztetner i Jolantę Rękas.

Jury w składzie: Bożena Kuźma - kierownik Działu Ruchu Amatorskiego Świdnickiego Ośrodka Kultury, Renata Strugała - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4 w Świdnicy oraz Tadeusz Szarwaryn - dyrektor Szkoły Podstawowej w Pszennie miało duży problem jeśli chodzi o wskazanie zwycięzców. Dlatego przyznano wszystkim dzieciom nagrody oraz dodatkowo – 3 nagrody specjalne:

W kategorii indywidualnej nagrodę specjalną otrzymał Krystian Morąg ze Szkoły Podstawowej nr 6 przygotowany za wykonanie pastorałki „Pastuszek”. W kategorii „małe zespoły” nagrodę specjalną otrzymała grupa „0A” ze Szkoły Podstawowej nr 315, którą przygotowała Beata Sztetner. W kategorii „zespoły” nagrodę specjalną otrzymała grupa przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Wszystko, co działo się w czwartkowy wieczór w teatrze, nie odbyłoby się bez pomocy wielu osób: zaangażowani byli wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej nr 315, Rada Rodziców z Anną Jaworską na czele, rodzice i uczniowie.

W oczekiwaniu na werdykt jury zaprezentowały się dwie grupy taneczne prowadzone w szkole przez Annę Trzeciak – choreografa Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat” działającego w Świdnickim Ośrodku Kultury. Jest to efekt przygotowań do utworzenia od 1 września 2013 r. klas tanecznych. W bożonarodzeniowych jasełkach wystąpili uczniowie klasy II, których przygotowały: Renata Mickiewicz, Renata Dobrowolska i Jadwiga Wołoszyn.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group