Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: To było prawdziwe święto futbolu w Świdnicy

Czwartek, 7 marca 2019, 10:27
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 marca 2019, 10:29
Autor: red
Świdnica: To było prawdziwe święto futbolu w Świdnicy
Fot. red
Na starcie 12 drużyn z Polski i Czech, 48 rozegranych spotkań, a przede wszystkim znakomite emocje i fantastyczny poziom sportowy. Zakończyło się prawdziwe święto futbolu w Świdnicy skierowane do zawodników i zawodniczek w kategorii wiekowej U–13. Znamy ostateczne rozstrzygnięcia I Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza organizowanego przez Miejski Klub Sportowy Polonia–Stal Świdnica.

To były trzy dni pełne sportowych emocji. Wielkich zwycięzców poznaliśmy podczas niedzielnego dnia rywalizacji. Po rozegraniu porannych pojedynków w walce o najwyższe laury w Lidze Mistrzów (lokaty 1-6 na zakończenie turnieju) pozostały trzy zespoły – czeski SK Sedlec, Akademia Piłkarska Reissa Poznań i Polonia-Stal Świdnica. Gospodarze dowodzeni przez trenera Mariusza Krupczaka zanotowali świetny turniej i mieli wszystko w swoich rękach. By stanąć na najwyższym stopniu podium musiali w ostatnim boju pokonać ekipę ze stolicy Wielkopolski. Ostatecznie padł remis 1:1. Był to bez wątpienia jeden z najlepszych meczów podczas całego turnieju, stojący na niezwykle wysokim poziomie sportowym. Ostatecznie wygrali poznaniacy, a biało-zieloni zostali rzutem na taśmę wyprzedzeni jeszcze przez Czechów z SK Sedlec, którzy pokonali 2:1 Borutę Zgierz. Najlepsi w Lidze Europy okazali się z kolei piłkarze ekstraklasowego klubu – Miedzi Legnica.

W turnieju wzięło udział w sumie 12 drużyn – 1 czeska i 11 polskich z aż 6 województw (wielkopolskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, śląskie i dolnośląskie). Zmagania rozgrywane na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stały na niezwykle wysokim poziomie sportowym. Ceremonię kończącą cały turniej przeprowadzono na bieżni znajdującej się tuż przy płycie głównej świdnickiego stadionu. W dekoracji uczestniczyli: Jerzy Żądło, wiceprezydent Świdnicy, Joanna Gadzińska, wiceprzewodzicząca Rady Miejskiej w Świdnicy, Dorota i Krzysztof Solarzowie, najbliższa rodzina patrona turnieju, Dariusz Machiński, wiceprezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu i Dariusz Stachurski, wiceprezes MKS-u Polonia-Stal Świdnica, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu i wiceprezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Pod jego skrzydłami wychowało się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie…

Organizatorem I Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza był Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica. Impreza odbyła się przy udziale środków finansowych Urzędu Miasta w Świdnicy i Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Zawody wsparli także: Urząd Gminy Świdnica, JAKO Polska, Dabro-Bau, PUO Świdnica, Wojciech Głowacki, właściciel Sadu Burkatów, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Hotel Sportowy w Świdnicy, Centrum przewozów Walbrzyszanin.pl, Centrum Pucharowe w Świebodzicach i patroni medialni: Swidnica24.pl, MojaSwidnica.pl i naszbiznes24.pl. Wszystkim naszym sponsorom i partnerom serdecznie dziękujemy - bez Was organizacja takiego turnieju byłaby niemożliwa!


Klasyfikacja końcowa:

Liga Mistrzów:
1. Akademia Piłkarska Reissa Poznań
2. SK Sedlec
3. Polonia-Stal Świdnica
4. Juventus Academy Bydgoszcz
5. Żaki Szczecin
6. Boruta Zgierz

Liga Europy:
1., Miedź Legnica
2. Karolina Jaworzyna Śląska
3. Kania Gostyń
4. Zjednoczeni Żarów
5. MKS Żory
6. Górnik Wałbrzych


Najlepsi piłkarze:

MVP – zawodnik:
Mikołaj Talarek (Akademia Piłkarska Reissa Poznań)

MVP – zawodniczka:
Emilia Szymcak (Żaki Szczecin)

Bramkarz:
Piotr Widła (Polonia-Stal Świdnica)

Strzelec:
Jan Zika (SK Sedlec) – 12 goli

Najlepsi zawodnicy swoich drużyn:
Karol Cecuła (Akademia Piłkarska Reissa Poznań)
Jan Nemecer (SK Sedlec)
Leon Ziętek (Polonia-Stal Świdnica)
Kajetan Konecki (Juventus Academy Bydgoszcz)
Łukasz Pluta (Żaki Szczecin)
Jan Jędrzejczak (Boruta Zgierz)
Martin Rewers (Miedź Legnica)
Ksawier Okarmus (Karolina Jaworzyna Śląska)
Artur Kamieniarz (Kania Gostyń)
Karol Pawlonka (Zjednoczeni Żarów)
Szymon Gorol (MKS Żory).

Źródło: Polonia/Stal Świdnica

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group