Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1313
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: To ich łączy

Sobota, 16 marca 2024, 11:29
Autor: red
Świebodzice: To ich łączy
Fot. UM Świebodzice
14 marca (czwartek) w Zdrojotece w Szczawnie–Zdroju odbyła się prelekcja promująca Miasto Świebodzice.

Prelegentką była Świebodziczanka Róża Stolarczyk, która jest przewodnikiem wycieczek po Świebodzicach i z pasją przekazuje wiedzę historyczną na temat naszego miasta.

Co łączy Szczawno ze Świebodzicami ?, wyjaśniła Róża Stolarczyk. Te dwie miejscowości łączy przede wszystkim Ród Hochbergów, położenie, kolej oraz dyliżansy. Należy przypomnieć, że wówczas w naszym miescie było zlokalizowanych, aż 27 hoteli, i właśnie u nas nocowali turyści zwiedzający Szczawno-Zdrój, bardzo często przemieszczali się z okolic Pełcznicy oraz zajezdni konnej przy dzisiejszym Barze Smakosz do Szczawna-Zdroju, zaprzęgi konne przemierzały drogę przez piękny las. Podczas spotkania uczestnicy zadawali także wiele pytań, m.in. dotyczących zlokalizowanej w Kościele pw. Św. Mikołaja krypcie Hochbergów.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie Dyrektor Biblioteki w Szczawnie-Zdroju przekazała Róży Stolarczyk biblioteczny upominek oraz kwiaty. W imieniu Burmistrza Pawła Ozgi Róża Stolarczyk otrzymała także słodki upominek z firmy ZPC Śnieżka S.A.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group