Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: To ich szczęśliwa „trzynastka”–otwarcie świebodzickiej szkoły[ FOTO]

Wtorek, 14 lutego 2012, 10:09
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2012, 8:33
Autor: red
Świebodzice: To ich szczęśliwa „trzynastka”–otwarcie świebodzickiej szkoły[ FOTO]
Fot. użyczone
Przecięcie wstęgi do nowej sali gimnastycznej, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, a przede wszystkim oddanie szkoły w pełne władanie uczniów – tak wyglądało uroczyste otwarcie Zespołu Szkół Integracyjnych w Cierniach. Uroczystość miała miejsce 13 lutego o godz. 13.00 – i był to jeden z najszczęśliwszych dni w życiu społeczności szkolnej.

W uroczystości wzięło udział wielu szacownych gości, licznie stawiły się także regionalne media. Bo jak wszyscy zgodnie przyznawali – otwarcie szkoły w dobie, gdy coraz więcej palcówek oświatowych się likwiduje, jest optymistycznym wydarzeniem.

– Gratuluję odwagi i jestem pełna uznania, że w tej gminie dzieci są tak ważne – podkreślała w swoim wystąpieniu Dolnośląska Kurator Oświaty Beata Pawłowicz. Oprócz pani kurator galę zaszczycili swoją obecnością także, m. in. poseł na Sejm RP Anna Zalewska, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego dr Jerzy Tutaj, Tomasz Wilanowski z Departamentu Spraw Społecznych, Wydział do spraw Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Marszałkowskiego, starosta świdnicki Zygmunt Worsa, przedstawiciele wykonawcy rozbudowy szkoły, przewodnicząca RM Elżbieta Horodecka, bardzo liczne grono radnych miejskich, dyrektorzy placówek oświatowych. Gospodarzami uroczystości byli dyrektor ZSI Magdalena Stąpor oraz burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.
Po symbolicznym przecięci wstęgi goście udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości, w trakcie której goście zabierali głos.

- Z niedowierzaniem patrzyliśmy, jak rosną mury naszej szkoły, nie mogliśmy się doczekać, kiedy wejdziemy do klas – mówiła w swoim wystąpieniu dyrektor Magdalena Stąpor. – Dzięki wysiłkowi władz naszego miasta uczniowie mają dziś najlepsze z możliwych warunki do nauki i uprawiania sportu. Dziś młodzież musi być dobrze wykształcona, pozbawiona kompleksów, by czuć się bezpiecznie w przyszłości, na trudnym rynku pracy. W tej szkole będą mogli realizować wszystkie swoje marzenia.
O zrealizowanych marzeniach i wierze w ich spełnianie mówiło wielu gości.
- Dzisiejszy dzień niewątpliwie przejdzie do historii Świebodzic, bo ta szkoła to realizacja wizji wielu osób, oddanych szkole i gminie – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Decyzja o budowie nie była łatwa, ale warta tego trudu. Wiele osób zostawiło tu swoje serce, ale mamy dzięki temu placówkę oświatową, która może być wizytówką całego Dolnego Śląska. Życzę Wam, kochani, by ta szkoła stała się miejscem nie tylko spełniania marzeń, ale także budowania tolerancji, przyjaźni.

Po wystąpieniach i wręczonych prezentach zaśpiewał zespół Echo, działający w szkole. Następnie goście obejrzeli prezentację multimedialną, przywołująca historię szkoły. Ostatnim elementem oficjalnej części uroczystości było odsłonięcie tablicy, która upamiętnia otwarcie kompleksu. Odsłonili ją wspólnie dyrektor Magdalena Stąpor i burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

A później goście udali się na zwiedzanie kompleksu.

Przypomnijmy, że wartość inwestycji to 6 494 048,51 zł, dofinansowanie ze środków PFRON przekazanych przez Województwo Dolnośląskie to 1 621 904,46 zł. W szkole uczy się ponad 200 uczniów w oddziałach podstawowych i gimnazjalnych.

Mają do dyspozycji:

- 12 sal lekcyjnych , w tym pracownię komputerową, pracownię językową i pracownia fizyczno chemiczną;
- gabinety pedagoga, psychologa i logopedy
- salę rehabilitacyjną
-świetlicę szkolną
- salę oddziału przedszkolnego
-jadalnię
-bibliotekę
-gabinet medyczny
-w 5 salach dydaktycznych są tablice interaktywne
-pozostałe klasy wyposażone są w projektory oraz ekrany ruchome
- w kompleksie funkcjonuje bezprzewodowy Internet
-pracownia językowa jest profesjonalnie wyposażona w komputer ,stanowiska ze słuchawkami, oraz tablicę interaktywną
-do tablic interaktywnych zakupione zostały wizualizery i tablety
- wychowawcy klas mają laptopy do prowadzenia e-dziennika
- doposażone zostały w pomoce dydaktyczne wszystkie sale lekcyjne
- zakupiony został komputer dla uczniów niedowidzących
- jest winda, podjazdy oraz toalety dla osób niepełnosprawnych
- salę gimnastyczną o wymiarach 28mx20m.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group