Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: "To Im zawdzięczamy NIEPODLEGŁOŚĆ"

Wtorek, 27 listopada 2018, 13:50
Autor: red
Żarów: "To Im zawdzięczamy NIEPODLEGŁOŚĆ"
Fot. UM Żarów
Uczniowie żarowskiego gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie przygotowali akademię z okazji 100–lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Program był dedykowany naszym żarowskim kombatantom, którzy z łezką w oku obserwowali z widowni program artystyczny w wykonaniu uczniów.

Część oficjalną akademii rozpoczęło wprowadzenie sztandarów i odśpiewanie hymnu państwowego. Minutą ciszy uczczono także pamięć poległych, którzy walczyli o odzyskanie wolności.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było jednak przedstawienie w wykonaniu grupy uczniów, którzy sami napisali scenariusz, przygotowali stroje i wyćwiczyli do perfekcji swoje role, aby pokazać nam, że chociaż każdy z nas jest inny, ma inne poglądy, inaczej się ubiera, słucha różnych rodzajów muzyki, to przecież wszyscy jesteśmy Polakami, kochamy swoją Ojczyznę i pragniemy być jej wierni. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.
- Serdecznie gratuluję wspaniałego występu artystycznego. Dziś są z nami nasi żarowscy kombatanci, a to dla nich wyjątkowy czas. Dziękuję w ich imieniu za przypomnienie historii naszego narodu. Nie możemy nigdy zapominać o dziejach naszego kraju, o polskiej tradycji i kulturze. Musimy pamiętać, jak ważną datą w kalendarzu jest dla nas Polaków 11 listopada - mówił podczas uroczystości burmistrz Leszek Michalak.

Burmistrz Leszek Michalak podziękował żarowskim kombatantom z Miejsko-Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, wręczając im upominki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group