Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 645
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: To już 15 lat

Wtorek, 11 lipca 2023, 9:33
Aktualizacja: 9:33
Autor: red
Dobromierz: To już 15 lat
Fot. organizatorzy
W sobotę, 22 lipca o godz. 14:00 na boisku sportowym w Dobromierzu przy Centrum Turystycznym Granitowego Szlaku odbędzie się jubileusz 15–lecia Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” połączony z VI edycją Festiwalu „Dolny Śląsk na Ludowo”.

Historia naszego Stowarzyszenia rozpoczęła się w 2008 r., kiedy to decyzją 36 reprezentantów z 7 gmin (Kostomłoty i Udanin w powiecie średzkim oraz Dobromierz, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Świdnica i Żarów z powiatu świdnickiego), powołano do życia Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu”. Od początku naszej działalności, staramy się realizować nasze działania w sposób profesjonalny i otwarty, zachowując jednocześnie swój społeczny charakter.

W tym dniu odbędzie się także kolejna edycja Festiwalu „Dolny Śląsk na Ludowo”, którego celem, podobnie jak w latach ubiegłych, jest pielęgnacja tradycji polskich poprzez prezentację, popularyzację i międzypokoleniową transmisję tradycji ludowych Dolnego Śląska. Na scenie pojawią się utalentowani pasjonaci folkloru i tańców tradycyjnych z zespołów: Kostrzanie, Dobromierzanie, Cicha Woda z Udanina, Jaworzynianie, Kostomłocianie, Ale Babki z Witoszowa Dolnego, Krukowianie, Marzenie z Gminy Kłodzko, Wojcieszowianie, Kapeli Ludowej Jana Boduszka, Echo z Bolkowa oraz Goczałkowianie.

W programie wydarzenia zaplanowano wiele atrakcji takich jak:

Jarmark Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk” współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
Bezpłatne atrakcje dla dzieci (dmuchaniec, animacje, GEO-Zabawa).
Wystawa wraz z wykładami nt. historii obszaru LGD w Centrum Turystycznym Granitowego Szlaku organizowana wspólnie z Wieżą Widokową w Dobromierzu.
Strefa gastronomiczna przygotowana KGW oraz lokalne Stowarzyszenia.
Szereg stoisko promocyjno-animacyjnych, w tym wystawa Muzeum Kolejnictwa na Śląsku oraz Muzeum Techniki Rolniczej.
Zabawa taneczna z DJ KrisS oraz DJ MazzY.

Warto zatem zaplanować sobie ten czas i spędzić sobotnie popołudnie podczas wyjątkowej imprezy. Serdecznie zapraszamy! Organizowany festiwal otrzymał dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group