Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: To już 35 lat

Niedziela, 8 października 2023, 13:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 października 2023, 10:53
Autor: red
powiat świdnicki: To już 35 lat
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
35–lecie Towarzystwa Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo–Wschodnich.

4 października 2023 roku Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Świdnicy świętowało 35 lat swojej działalności.

Towarzystwo Miłośników Lwowa powołano i zarejestrowano w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu 22 września 1988 r., w 1992 r. zmieniono nazwę na Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 27 października 1988 r. na I Walnym Zebraniu powołano Zarząd z Komisją Rewizyjną i Sądem Koleżeńskim z siedzibą we Wrocławiu, który ukonstytuował się 3 listopada 1988 r.

Świdnicki odział powstał 12 listopada 1988 roku. Prezesami Stowarzyszenia przez te lata byli: Witold Karst, Józef Urczyński, Edward Rudnicki, Bogdan Pacewicz, Joanna Piotrowska, Karol Liwirski, a obecnie jest Antoni Jadach.

Podczas uroczystości w III LO w Świdnicy wręczono zasłużonym członkom Honorowe Odznaki – Lwowski Krzyż Kresowy, Odznakę 35-lecia. Na uroczystości przybyli członkowie, władze samorządowe Świdnicy, Powiatu i Gminy, przedstawiciele ZHP, MDK w Świdnicy, Centrum Kształcenia w Mokrzeszowie oraz młodzież Szkoły Podstawowej numer 8 i III LO. Prezes Pan Antoni Jadach wręczył również medale pamiątkowe przybyłym Gościom w podziękowaniu za współpracę i pomoc, a młodzież przygotowała wzruszający program artystyczny.

Powiat reprezentowała Pani Alicja Synowska- Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego.

Przez lata organizacja zorganizowała liczne wykłady, wystawy, konferencje oraz spotkania, które przyciągnęły zarówno członków Towarzystwa, jak i szeroką publiczność. Dzięki temu, historia i kultura Lwowa oraz Kresów Południowo-Wschodnich stały się bardziej dostępne i zrozumiałe dla wszystkich zainteresowanych.

Dzisiaj, z dumą możemy patrzeć wstecz na te 35 lat działalności, które wzbogaciły naszą wiedzę i zrozumienie historii oraz kultury Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Jest to ważne święto dla miłośników tych terenów, a jednocześnie zachęta do dalszego pielęgnowania i przekazywania tej wiedzy kolejnym pokoleniom.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group