Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 1195
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: To już absolwenci

Piątek, 6 maja 2022, 11:36
Autor: red
Strzegom: To już absolwenci
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Po czterech latach nauki w Zespole Szkół w Strzegomiu, absolwenci Technikum Informatycznego i Technikum Handlowego otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Teraz przed nimi matura i nowe, dorosłe życie. Bez sprawdzianów, klasówek, odpytywania na lekcji i usprawiedliwień od rodziców. Teraz już samodzielnie pokierują własnym życiem, dokonają własnych, świadomych wyborów bez pomocy nauczycieli i wychowawców.

29 kwietnia 2022 roku w auli szkoły odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów, którzy z rąk dyrekcji i wychowawczyń- pani Anny Spychalskiej (kl. IV TI) i pani Anny Czubali (kl. IV TH) odebrali świadectwa ukończenia szkoły średniej.

Na szczególne uznanie zasługuje Michał Pawlica, absolwent Technikum Informatycznego, który ukończył szkołę z wyróżnieniem, osiągając średnią ocen 5,48- uwaga: z 33 przedmiotów! Michał otrzymał również tytuł i statuetkę SUPERABSOLWENTA. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymał również Denis Iwaszutin, także absolwent Technikum Informatycznego.

Zakończenie nauki w szkole średniej to także okazja do wręczenia nagród uczniom, którzy przez cztery lata wyróżniali się w różnych dziedzinach. Michał Pawlica- prawdziwy człowiek renesansu- otrzymał nagrody za sukcesy sportowe, za udział w konkursach historycznych, a także SUPERMOLA KSIĄŻKOWEGO za największą ilość wypożyczonych i przeczytanych książek z biblioteki szkolnej.

Oliwier Olechno (4TI) i Daria Koniczny (4TH) otrzymali nagrody ufundowane przez Społeczną Akademię Nauk, które osobiście wręczyła pani Agnieszka Jędrasik- Zabój, która zaszczyciła nas swoją obecnością na pożegnaniu absolwentów.

Wszyscy uczniowie klasy czwartej Technikum Handlowego otrzymali podziękowania i pamiątkowe dyplomy za opiekę nad cmentarzem żydowskim znajdującym się w Strzegomiu przy ulicy św. Jadwigi.

Zgodnie z tradycją szkoły, uroczystość zakończenia klas czwartych przygotowały klasy trzecie po gimnazjum wraz z wychowawcami- panią Elżbietą Milańczyk i panem Piotrem Rudnickim. Było miło, czasem wesoło, czasem wzruszająco, a już na pewno zaskakująco, gdy scenę przejęli maturzyści. W oryginalny sposób nie tylko podziękowali swoim nauczycielom, ale także złożyli im życzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group