Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piotrowice Świdnickie: To już jutro!

Piątek, 25 sierpnia 2023, 7:44
Autor: red
Piotrowice Świdnickie: To już jutro!
Fot. organizatorzy
Święto plonów to czas niezwykły – czas podziękowań za pomyślne żniwa i zebrane plony, ale też czas próśb o dalszą pomyślność i o to, by nigdy nie zabrakło mąki i chleba. Mieszkańcy naszej gminy podziękują za plony już w sobotę, 26 sierpnia. Dożynki gminne odbędą się na boisku sportowym w Piotrowicach Świdnickich.

Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 polową mszą świętą w intencji rolników. Po mszy odbędzie się część oficjalna z udziałem władz gminy, zaproszonych gości oraz delegacji naszych miast partnerskich: Teplic nad Metui (Czechy) oraz Pfeffenhausen (Niemcy).

Tradycyjnie nie zabraknie przepięknych stoisk dożynkowych przygotowanych przez sołectwa, bogatych w wyroby gastronomiczne oraz ludowe rzemiosło. Sołectwa gminy Jaworzyna Śląska, które przybędą na dożynki, wezmą udział w konkursie na najpiękniejsze stoisko dożynkowe, najwspanialsze potrawy i wyroby rzemiosła ludowego, prezentowane na dożynkowych straganach. Zaprezentują misternie wykonane przez siebie wieńce dożynkowe – symbol trudu włożonego w tegoroczne prace i dziękczynienia za udane zbiory. Gospodarze dożynek będą dzielić cię chlebem upieczonym z tegorocznej mąki.

Dla wszystkich mieszkańców organizatorzy przygotowali natomiast zabawy i konkursy, w których będzie można wygrać nagrody rzeczowe. Na uczestników czeka też bogaty program artystyczny. Tradycyjnie otworzą go członkowie zespołu „Jaworzynianie”. Oprócz tego organizatorzy zapraszają na muzyczny show z największymi polskimi przebojami „Autostopem z Malowaną lalą” oraz biesiadę z Bacą Pietrkiem. Przed widzami zaprezentuje się również zespół taneczny „Fart”. Wieczorem zaś, po uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w konkursach dożynkowych, odbędzie się koncert coverowy „Abba’s & Boney M.”. O godz. 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Maximuz”.

Organizatorami dożynek są sołectwo Piotrowice Świdnickie oraz SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group