Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: To już rok

Poniedziałek, 3 lutego 2020, 9:05
Autor: red
Gmina Strzegom: To już rok
Fot. UM Strzegom
Pierwszy rok działalności świetlicy środowiskowej "A–cademia" już praktycznie za nami.

Uczestnikami "A-cademii" było 30 dzieci w wieku od 6 do 12 lat, zamieszkałych na terenie gminy Strzegom. Świetlica otwarta była w dni robocze - od poniedziałku do piątku w godz. 14:00 - 18:00.

Świetlica środowiskowa "A-cademia" zaczęła funkcjonować w Strzegomiu 11 lutego 2019 r., dzięki dotacji z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu w kwocie 79.418,00 zł oraz zaangażowaniu burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty, Sabiny Wiktorowicz - byłej radnej oraz sekretarz gminy - Iwony Zabawy. Ogromnym wsparciem otoczyły instytucję także Ewa Zapolna i Diana Szwed z zespołem "Zumba Love", organizując akcję charytatywną "Maraton Zumba Love", z której dochód w wysokości 45.650,00 zł w całości został przeznaczony na doposażenie świetlicy.

- Każdy dzień rozpoczynał się od nauki własnej dzieci oraz pomocy w odrabianiu lekcji. Następnie dzieci razem z wychowawczyniami przygotowywały i spożywały posiłek. Po jedzeniu nadchodził czas na zajęcia właściwe, czyli plastyczne, kreatywne, profilaktyczne, umuzykalniające itp. Raz w tygodniu prowadzone były lekcje języka angielskiego z podziałem na grupy wiekowe (po 30 minut dla dzieci młodszych i starszych). Ale świetlica to nie tylko miejsce, w którym podopieczni mieli swoje obowiązki. Był też czas na zabawę. Dzięki doskonale wyposażonej świetlicy dzieci grały w ping-ponga, piłkarzyki, gry planszowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się komputery zakupione z akcji "Zumba Love" oraz duży tablet na ścianie, pozyskany w ramach konkursu "Pepcolandia" - informuje Ewa Ibek, kierownik świetlicy środowiskowej.

Aby podnieść atrakcyjność świetlicy, organizowano liczne wyjścia i wycieczki
(do kina Cinema 3D w Świdnicy, warsztaty bożonarodzeniowe w Zagrodzie Kraszowickiej, wyjścia na basen Delfinek i lodowisko w Strzegomiu, zajęcia kreatywne przygotowane m.in. przez Leśną Krainę oraz Dom Dziennego Pobytu Senior-Wigor). Ciekawym wydarzeniem była wizyta aktorów z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Specjalnie dla podopiecznych w świetlicy rozłożono scenę, by móc odegrać spektakl teatralny. Podczas tych zajęć dzieci poznały także różne rodzaje lalek teatralnych.

- Kreatywność dzieci zrobiła na nas duże wrażenie, ponieważ wspólnie z wychowawczyniami napisały one scenariusz przedstawienia, który opowiadał historię powstania świetlicy |
"A-cademia". Przestawienie zostało wystawione i nagrodzone licznymi brawami zaproszonych gości, którzy od samego początku istnienia świetlicy nam pomagają i wspierają - podkreśla Ewa Ibek.

W działalności "A-cademii" wychowawczynie dużą rolę przywiązywały do kultywowania tradycji. Razem z dziećmi przygotowały śniadanie wielkanocne oraz wieczerzę wigilijną. Ogromną radość sprawiła podopiecznym wizyta Św. Mikołaja oraz paczki z okazji Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Każdego miesiąca organizowano przyjęcie urodzinowe z tortem i upominkiem dla solenizantów.

- Rozpoczynamy kolejny rok działalności świetlicy środowiskowej "A-cademia" w Strzegomiu. Cieszymy się, że dzieci wciąż są z nami, bo to miejsce jest właśnie dla nich. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, sponsorom i instytucjom za wszelką pomoc oraz wychowawczyniom, które każdego dnia opiekują się dziećmi w świetlicy. DZIĘKUJEMY ZA WASZE WIELKIE SERCE - podsumowuje kierownik "A-cademii".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group