Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stary Jaworów: To tylko ćwiczenia

Piątek, 29 października 2021, 17:37
Autor: red
Stary Jaworów: To tylko ćwiczenia
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Sprawdzenie gotowości służb ratowniczych było celem ćwiczeń obronnych, jakie w dniach 26–27 odbywały się na terenie powiatu świdnickiego.

W środę ewakuowano budynki instytucji podległych Starostwu Powiatowemu oraz poszczególnym gminom. W gminie Jaworzyna Śląska ewakuowano m.in. Szkołę Podstawową w Starym Jaworowie.

Głównym organizatorem ćwiczeń było Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Planem szkolenia objęto wszystkie jednostki powiatowe (urząd starostwa, szkoły i jednostki podległe), urzędy gmin wraz z wybranymi jednostkami gminnymi oraz służby takie jak policja czy Straż Pożarna, które przy tej okazji sprawdzały swoją gotowość w razie zagrożenia. W gminie Jaworzyna Śląska ewakuowano m.in. uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie. Akcja przebiegła spokojnie. Po usłyszeniu syreny alarmowej uczniowie, nauczyciele i pracownicy sprawnie opuścili budynek szkoły zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i procedurami próbnej ewakuacji. Na miejscu zbiórki załoga straży pożarnej zaprezentowała sposoby udzielania pierwszej pomocy oraz przypomniała procedury związane z wezwaniem pomocy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group