Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: To tylko wybrane interwencje

Wtorek, 28 listopada 2023, 15:02
Autor: red
Świdnica: To tylko wybrane interwencje
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 17–23 listopada 2023 roku.

18.11.20223r. godz.17.01 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na schodach przed głównym wejściem na teren poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Na miejscu strażnicy zastali doskonale znanego Damiana S., bezdomnego, który był wielokrotnie karany za czyny popełniane w stanie upojenia alkoholowego. Mężczyzna został osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swoje czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

20.11.2023r. godz.10.26 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety, leżącej w podwórzu przy ulicy Grodzkiej. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej, który potwierdził zgłoszenie. W związku z faktem, że z osobą tą nie było żadnego kontaktu na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Stan kobiety cały czas się pogarszał aż do utraty przytomności. Strażnicy ponownie skontaktowali się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego i poprosili o przyspieszenie interwencji pogotowia. Ostatecznie o godzinie 11.00 kobieta została przewieziona do szpitala „Latawiec”.

20.11.2023r. godz.13.36 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny puszczającego bardzo głośną muzykę w Rynku obok wejścia głównego do teatru. Na miejscu strażnicy stwierdzili, że osoba ta dodatkowo spożywała alkohol. Funkcjonariusze sprawnie przerwali „wesołą” imprezę, karząc sprawcę mandatem karnym.

20.11.2023r. godz.14.45 – patrol straży miejskiej interweniował w jednym z mieszkań przy Alei Niepodległości w związku ze skargą dotyczącą notorycznego zakłócania spokoju pod nieobecność lokatorów przez psa pozostawianego w mieszkaniu. Właścicielce zwierzęcia wyjaśniono, iż to ona odpowiada za uciążliwe zachowanie zwierzęcia w takim przypadku. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

21.11.2023r. godz.8.13 – dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwych osób leżących na chodniku przy ulicy Długiej. Na miejscu potwierdzono zgłoszenie. Na chodniku leżała kobieta oraz mężczyzna. Z osobami tymi nie było żadnego kontaktu. Wezwano pogotowie ratunkowe. O godzinie 8.35 oboje zostali zabrani do szpitala „Latawiec”.

21.11.2023r. godz.12.00 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, spożywającego alkohol na ulicy Łukowej. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Nietrzeźwy dodatkowo używał słów wulgarnych. Sprawcą wykroczeń okazał się Jarosław F., osoba bezdomna. Mężczyźnie wielokrotnie oferowano udzielenie pomocy, łącznie z umieszczeniem w schronisku dla bezdomnych. Niestety nigdy nie skorzystał z tej oferty. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

23.11.2023r. godz.2.54 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego za wiatą przystankową na Placu Grunwaldzkim. Skierowany na miejsce patrol potwierdził informację z monitoringu. Z mężczyzną nie było żadnego kontaktu. Obok nietrzeźwego znaleziono pustą butelkę po denaturacie. Wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło tą osobę do szpitala „Latawiec”.

23.11.2023r. godz.16.59 – dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego przy ulicy Piekarskiej. Osoba ta została zbadana przez lekarza a następnie osadzona do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W dniu następnym mężczyzna został ukarany mandatami karnymi za popełnione wykroczenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group