Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 876
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tomasz Wolski na festiwalu „Okiem Młodych”

Wtorek, 30 sierpnia 2011, 11:09
Aktualizacja: 11:14
Autor: red.
Świdnica: Tomasz Wolski na festiwalu „Okiem Młodych”
Fot. użyczone
Podczas tegorocznego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”publiczność będzie miała możliwość zapoznania się z twórczością polskiego dokumentalisty Tomasza Wolskiego, który będzie również Jurorem konkursu na najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny.

Wolski to jeden z ważniejszych polskich dokumentalistów średniego pokolenia, umiejętny i cierpliwy obserwator, specjalizujący się w portretowaniu grup i społeczności. Jego twórczość charakteryzuje specyficzne poczucie humoru, a także umiejętność wydobycia pozytywnych aspektów rzeczywistości z miejsc, przestrzeni, po których na pierwszy rzut oka się tego nie spodziewamy. Jego filmy nagradzane były na wielu festiwalach w kraju i za granicą m.in. na festiwalu Era Nowe Horyzonty, Krakowskim Festiwalu Filmowym, festiwalu Off Cinema, Los Angeles Film Festival, Sydney Flickerfest International Short Film Festival czy Festiwalu Palm Springs.

Wśród zaprezentowanych dzieł znajdzie się m.in pełnometrażowa „Złota rybka” – przejmujący, a zarazem ciepły i zabawny portret wychowanków krakowskiego domu pomocy społecznej, którzy przygotowują się do tytułowego przedstawienia oraz „Szczęściarze” niezwykła metafora narodzin, życia i śmierci, w obserwacji codziennego funkcjonowania pewnego Urzędu Stanu Cywilnego, w którym w bliskim sąsiedztwie funkcjonują pokoje rejestrujące narodziny, zgony i śluby. Oprócz nich pokazane zostaną dokumenty „Klinika”, „Aktorzy”, „Pomału” i „H2O”.

Oprócz przeglądu najważniejszych dokonań Tomasza Wolskiego, w trakcie imprezy publiczność dostanie okazję do spotkania z twórczością jeszcze jednego polskiego dokumentalisty. Szczegóły podamy do publicznej wiadomości wkrótce.

Przypominamy także, że do 31 sierpnia organizatorzy czekają na filmy dokumentalne twórców do 30 roku życia. Zwycięzca konkursu otrzyma 5 tys zł.

Festiwal jest adresowany do wszystkich młodych filmowców (profesjonalistów, studentów szkół filmowych, jak i amatorów), którzy zaproszeni są do udziału w konkursie na najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny. Organizatorzy czekają na filmy o długości nie przekraczającej 30 minut.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group