Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tomkiewicz zostaje do końca sierpnia

Poniedziałek, 11 lipca 2011, 14:33
Aktualizacja: Wtorek, 12 lipca 2011, 10:02
Autor: GrA
Świdnica: Tomkiewicz zostaje do końca sierpnia
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W Świdnickim Ośrodku Kultury czas na zmiany. Z końcem marca dotychczasowy dyrektor ośrodka złożył rezygnację ze swojej funkcji. Nowy dyrektor miał przejąć jego obowiązki od lipca. Tymczasem miasto ma nieco inne plany.

Świdnicki Ośrodek Kultury prawdopodobnie zmieni nieco swoją obecną funkcję. - Rozważamy, aby został operatorem wieży ratuszowej. W związku z tym konieczne jest przekształcenie samego ŚOK-u, by był gotowy na realizowanie również tych zadań – wyjaśnia rzecznik prasowy świdnickiego Urzędu Miejskiego Stefan Augustyn. W związku z nowymi planami ogłoszenie konkursu na nowego dyrektora placówki ulegnie opóźnieniu.

- Konkurs ogłosimy, po przeprowadzeniu tych zmian, by nowy dyrektor mógł od razu skupić się na pracy, a nie prowadzeniu formalnych przekształceń – dodaje Stefan Augustyn. Wcześniej zostanie wybrana osoba, która będzie pełniła obowiązki dyrektora jednostki do czasu rozstrzygnięcia konkursu.

Tymczasem wydłuży się także okres dyrektury Witolda Tomkiewicza. - Dyrektorowi Tomkiewiczowi wydłużony zostanie czas pracy do końca sierpnia ze względu na konieczność przeprowadzenia i rozliczenia Festiwalu Bachowskiego – tłumaczy rzecznik prasowy.

Przypomnijmy dyrektor Tomkiewicz funkcję dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury pełni od października 2007 roku. W marcu tego roku zdecydował się na rezygnację ze stanowiska. - Zmiana ustawy o organizacjach pożytku publicznego i szanse, jakie otworzyły się od tego roku przed stowarzyszeniami oraz fundacjami, skłoniły mnie do zastanowienia się nad propozycją złożoną mi przez Fundację im. Jana Sebastiana Bacha, aby poprowadzić sprawy fundacji w stronę całkowitego usamodzielnienia się tej najważniejszej świdnickiej imprezy w perspektywie najbliższych trzech-czterech lat. Nie ukrywam, że nie tylko tej – wyjaśniał wówczas Swidniczce Witold Tomkiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group