Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 942
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tomkowice: Tomkowice mają wyremontowaną świetlicę

Poniedziałek, 18 listopada 2013, 15:21
Aktualizacja: 15:22
Autor: red.
Tomkowice: Tomkowice mają wyremontowaną świetlicę
Fot. użyczone
Ponad miesiąc temu oddano do użytku świetlicę wiejską w Stanowicach. Tym razem przyszedł czas na oficjalne otwarcie podobnego obiektu w Tomkowicach. Piątek, 15 listopada 2013 r. to data, którą na pewno na długo zapamiętają mieszkańcy tej wsi i jej gospodarz – Andrzej Szczepanik.

Uroczystość zgromadziła wielu uczestników: m. in. Pawła Czyszczonia – dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Teresę Olkiewicz – wiceprezesa stowarzyszenia LGD „Szlakiem Granitu” i jednocześnie wójta gminy Udanin, lokalne władze samorządowe, radnych Rady Miejskiej w Strzegomiu, ks. Tomasza Gwizdka z Bazyliki Mniejszej, sołtysów i przedstawicieli Rad Sołeckich, a także samych tomkowiczan.

W swoim przemówieniu burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta powiedział - Tomkowice są kolejną wsią, na terenie której została wyremontowana świetlica ze środków unijnych. Staramy się jako samorząd inwestować na terenach wiejskich, bo zależy nam na zmianie wizerunku gminnej wsi i poprawie warunków życia mieszkańców. Odremontowany budynek z pewnością będzie służył wszystkim, a w szczególności miejscowemu stowarzyszeniu, które bardzo prężnie działa – mówił burmistrz Strzegomia. Włodarz gminy Strzegom podkreślając rolę i wkład Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wręczył Pawłowi Czyszczoniowi Granitowe Serce Polski – symbol Strzegomia oraz granitowy długopis. Dziękując za zaproszenie, przedstawiciel UMWD stwierdził m. in. – Niezmiernie się cieszę, że mogę być w tym dniu z Państwem. Świetlica wygląda pięknie i szczerze Wam – drodzy mieszkańcy Tomkowic - gratuluję. Ważnym punktem piątkowej uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi i poświęcenie świetlicy przez ks. Tomasza Gwizdka.

Zaproszeni goście mieli również okazję zwiedzić obiekt, zwracając szczególną uwagę na nowoczesną kotłownię wyposażoną w pompę ciepła, która ogrzewa cały budynek. Dodajmy jeszcze, że w piątek w Tomkowicach rozstrzygnięto tegoroczną edycję konkursu „Estetyka zagrody wiejskiej i ogródków przydomowych położonych na terenach wiejskich gminy Strzegom” oraz podsumowano Dożynki 2013, które odbyły się w Granicy.

W ramach wykonywanych prac zrobiono odwodnienie terenu, wylano nowe fundamenty, założono nowe ogrzewanie, profesjonalnie docieplono dach. W remoncie przewidziano również przyszłościowe miejsce na punkt przedszkolny dla dzieci od 2 do 4 lat. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa małych dzieci, przebywających na terenie obiektu pod fachową, pedagogiczną opieką. Budynek na zewnątrz został ocieplony, odnowiono elewację i wykonano zadaszenie nad wejściem do świetlicy. W ramach renowacji budynku wymieniono również drzwi oraz posadzkę w jednym z pomieszczeń.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group