Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Top mechanik” po raz trzeci

Wiadomości: Świebodzice
Wtorek, 3 kwietnia 2018, 17:51
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
Fundacja Alae Skrzydła Rozwoju, która działa w Świebodzicach od kilku lat, wspiera i zachęca młodych ludzi, uczniów szkół zawodowych i techników, do rozwoju kariery zawodowej oraz zajmuje się upowszechnianiem w Polsce wiedzy technicznej w branży obróbki skrawaniem i mechaniki ogólnej.

Została ona stworzona z myślą o pełnieniu roli silnego łącznika polskiej branży mechanicznej ze szkołami prowadzącymi kształcenie w branży mechanicznej na wszystkich poziomach (szkoły zawodowe, technika, studia wyższe).

W kontekście tej współpracy fundacja po raz trzeci zorganizowała międzyszkolny konkurs techniczny "Top Mechanik", który odbył się 20 marca 2018 r. w Fundacji Alae oraz ZSZ Nr 5 w Wałbrzychu, w ścisłej współpracy ze szkołami technicznymi: ZSZiO Kamienna Góra, ZS nr 1 Dzierżoniów, ZSiPKZ Bielawa, ZS Świebodzice, ZSM Świdnica, ZS nr 5 Wałbrzych ZSZ Ząbkowice.

W konkursie uczestniczyło w sumie 32 uczniów szkół zawodowych. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, m. in. płatne staże, zestawy narzędzi, plecaki ufundowane przez sponsorów: AutoCam, Daicel, Dozamel, Optima tools, Segepo-Refa, THTECH.

W uroczystym rozstrzygnięciu konkursu wziął udział Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz podkreślając, jak ważne jest obecnie kształcenie techniczne i zawodowe, umożliwiające tak naprawdę zdobycie atrakcyjnego i dającego wiele perspektyw zawodu.

Wyniki konkursu:

T 1 - I miejsce ZS nr 5 Wałbrzych Szymon Frączek , Marcin Sikora
II miejsce ZSM Świdnica Dorian Buchasz , Krzysztof Cieślak
III miejsce ZS Dzierżoniów Szymon Białokryty , Robert Łysoń

T 2 - I miejsce ZSZ Ząbkowice Śl. Daniel Ropała , Damian Studziński
II miejsce ZS Dzierżoniów Krzysztof Boczula , Grzegorz Furmankiewicz
III miejsce ZSiPKZ Bielawa Cyprian Pawłowski , Jakub Imaszewski

Z 1 I miejsce ZSZiO Kamienna Góra Karol Krysiak ,Seweryn Lis
II miejsce ZS Świebodzice Aleksander Kowalczyk , Krzysztof Drozd
II miejsce ZS nr 5 Wałbrzych Szymon Balcerzak , Patryk Peklicz

Z 2 I miejsce ZS nr 5 Wałbrzych Maciej Zoń , Dominik Piksa
II miejsce ZSM Świdnica Damian Kociołek , Patryk Krajdacha
III miejsce ZSZiO Kamienna Góra Cyl Kacper , Potaczek Łukasz

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group