Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 778
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Toyota zmniejsza zatrudnienie – 200 pracowników tymczasowych ma pracę do końca kwietnia

Sobota, 18 lutego 2012, 9:08
Aktualizacja: 9:10
Autor: oprac. PAW
Wałbrzych: Toyota zmniejsza zatrudnienie – 200 pracowników tymczasowych ma pracę do końca kwietnia
Fot. red
Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) w Wałbrzychu poinformowała dzisiaj,że począwszy od maja 2012 roku planuje przejście na system dwuzmianowy w halach, które obecnie realizują zadania w systemie trzyzmianowym, aby dostosować produkcję skrzyń biegów i silników do poziomu zamówień z rynku.

Oto informacja otrzymana od TMMP w Wałbrzychu:

Zmiany w organizacji pracy spowodują zakończenie współpracy z około 200 pracownikami Tymczasowymi, a pracownicy zatrudnieni na umowy na stałe realizować będą inne zadania firmy. Zmiany te następować będą w ciągu najbliższych tygodni.
- Dostosowanie się do zapotrzebowania z rynku europejskiego to dla nas konieczność - stwierdza Prezes TMMP, Carl Klemm. - TMMP, zgodnie z naszymi priorytetami i zasadami, zrobi wszystko, co będzie konieczne, by w długim okresie czasu utrzymać stabilne zatrudnienie wszystkich naszych stałych pracowników. Dodatkowo dołożymy wszelkich starań, by pomóc wszystkim pracownikom tymczasowym. Są to osoby wykwalifikowane i zaangażowane, które z powodzeniem przeszły trudny proces rekrutacji do Toyoty, a następnie rozwinęły swoje umiejętności podczas pracy w fabryce. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by wesprzeć je w poszukiwaniu zatrudnienia na lokalnym rynku pracy.

- Systematycznie monitorujemy sytuację u naszych klientów - powiedział Toru Takeuchi, Główny Dyrektor Wykonawczy TMMP. - Pomimo obecnej korekty naszych planów produkcyjnych wierzymy, że w dłuższej perspektywie czasu dzięki wprowadzaniu przez Toyotę nowych modeli na rynek europejski sytuacja ulegnie poprawie – dodaje Takeuchi.

- Wykorzystamy obecny okres spadku produkcji, by przyspieszyć realizację naszego 5-letniego planu biznesowego poprzez wykorzystanie dodatkowych pracowników. W ten sposób wzmocnimy naszą organizację na przyszłość – podkreśla Prezes Carl Klemm.

Toyota Motor Manufacturing Poland produkuje 6-biegowe manualne skrzynie do Toyoty Auris, Corolla, Verso I Avensis. 5-biegowe skrzynie oraz 1-litrtowe silniki do Toyoty Yaris i Aygo (for Aygo również w wersji półautomatycznej MMT). Roczna zdolność produkcyjna wynosi 360 tys. silników i 720 tys. skrzyń biegów. Produkcja w 2011 roku wyniosła odpowiednio 314,271 silników i 507,205 skrzyń biegów. Fabryka zatrudnia około 1700 pracowników stałych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group