Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1069
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Tp jest sztuka – Śmieciosztuka

Czwartek, 11 lipca 2013, 11:51
Aktualizacja: 11:52
Autor: red.
Gmina Świdnica: Tp jest sztuka – Śmieciosztuka
Fot. UG Świdnica
Już ponad 180 dzieci skorzystało z oferowanych zajęć wakacyjnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Świdnica. Ekologiczne warsztaty prowadzone od początku lipca cieszą dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców gminy.

Zajęcia polegają na tworzeniu prac z wykorzystaniem materiałów recyclingowych oraz opakowań po produktach codziennego użytku. Dzieci uczą się jak ważna jest segregacja śmieci oraz ochrona środowiska. Na warsztatach powstaną cudowne dzieła: rakiety kosmiczne i czołgi z butelek plastikowych, modnie ubrane lalki z opakowań papierowych oraz zabawne postacie i kolorowe obrazki z opakowań plastikowych, a ich tworzenie dostarcza wiele radości.

Kreatywne wykorzystanie śmieci pokazuje dzieciom i młodzieży cykl życia produktu i możliwości jego wykorzystania, gdy już dla innych staje się bezużyteczny. Poprzez gry i zabawy młodzi mieszkańcy gminy kształtują swoją kulturę ekologiczną, a poznanie oznakowania produktów daje im możliwość świadomego wyboru konsumenckiego.

Eko-, śmieciosztuka przyniesie z pewnością wiele korzyści i to już w najbliższym czasie, gdyż poprzez twórcze działania rozbudza w młodych ludziach chęć aktywnego uczestnictwa w działaniach na rzecz ochrony środowiska.

Warsztaty prowadzone są w ramach projektu „Kłopot niewielki-zgniataj butelki”, na które stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Partnerami projektu są również Urząd Gminy Świdnica oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group