Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Tradycje Stołu Wielkanocnego po raz trzynasty

Piątek, 24 lutego 2017, 12:50
Autor: red
Marcinowice: Tradycje Stołu Wielkanocnego po raz trzynasty
Fot. UG Marcinowice
Rozpoczynają się przygotowania do największego wydarzenia wielkanocnego w regionie – Tradycji Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach.

Jak zawsze impreza odbędzie się w Niedzielę Palmową, która w tym roku przypada 9 kwietnia. Wydarzenie swoim zasięgiem obejmuje cały region Ziemi Świdnickiej, Dolny Śląsk oraz partnerski powiat łowicki, kartuski, tatrzański, powiat Bergstrasse, a także Czeski Raj z miastem Jičin.
- Zapraszamy w gościnne progi naszej gminy – mówi wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski. – Tradycje Stołu Wielkanocnego to doskonała okazja do obcowania z tradycyjną, ale i nowoczesną kuchnią świąteczną, przypomnienia ludowych obyczajów i po prostu świetnej zabawy w gronie przyjaciół, którzy regularnie odwiedzają naszą imprezę.

Główna część imprezy, podczas której prezentowane są potrawy przygotowane przez gminy partnerskie, rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich, organizacje, szkoły, odbędzie się w dotychczasowej formule. Udział w niej jest bezpłatny na specjalne zaproszenie organizatora. Wystawcy chcący wziąć udział w Kiermaszu Produktu Wielkanocnego, będą zobowiązani do symbolicznej opłaty w wysokości 50 zł. Chęć udziału w kiermaszu można zgłaszać już teraz po wypełnieniu karty zgłoszenia znajdującej się na stronie www.tradycjestolu.marcinowice.pl.

- Tegoroczna, trzynasta edycja po raz kolejny odbędzie się na dwóch halach wystawienniczych. Planujemy, że w Prezentacjach Stołu Wielkanocnego i Kiermaszu Produktu Lokalnego łącznie weźmie udział ponad 60 wystawców – informuje Dawid Sobczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach. – Już dziś wiemy, że prócz smakowania pysznych potraw będzie można zaopatrzyć się w lokalne, zdrowe i unikatowe produkty, takie jak: miód, wędliny, chałwa lniana, naturalnie tłoczone soki, ocet jabłkowy, syropy malinowe, wielkanocne rękodzieło czy pachnące mydełka. Zgłoszenia ciągle napływają. – dodaje dyrektor GOK-u.

Tradycje Stołu Wielkanocnego organizowane są przy współpracy Gminy Marcinowice, Powiatu Świdnickiego oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group