Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 606
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Tradycje Wielkanocne

Poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 9:49
Aktualizacja: 12:51
Autor: red
Żarów: Tradycje Wielkanocne
Fot. UM Żarów
Świąteczny nastrój, piękne wielkanocne stoły i potrawy przygotowane przez najlepsze gospodynie na Dolnym Śląsku.

Podczas 13 już edycji "Tradycji Stołu Wielkanocnego" w Marcinowicach nie mogło zabraknąć reprezentacji gminy Żarów.

Przepięknie udekorowane stoły Kół Gospodyń Wiejskich z Kalna i Imbramowic uginały się pod ciężarem wielkanocnych bab, mazurków, jaj i innych wyszukanych potraw.
- Nasze stoły zdobyły wielkie uznanie i naprawdę było co podziwiać. Popisowym daniem Imbramowic był tradycyjny żurek, a Kalna Tort Wielkanocna Pisanka. Na naszych stołach królowały przeróżne ciasta, pasztety, swojskie wędliny, nadziewane jaja...i wiele innych pyszności. Każda grupa musiała swoją potrawę zaprezentować na scenie, później opisać swój stół przed liczną komisją ....wszystko w miłej i wesołej atmosferze, a na koniec każdy stół dostał dyplom i kosz z różnościami spożywczymi w nagrodę. Było nam niezmiernie miło, bo nasze stoiska odwiedziło dużo mieszkańców z Żarowa, a w szczególności z Kalna i Imbramowic. Zdobyłyśmy nowe znajomości z sąsiednich kół gospodyń, podziwiałyśmy potrawy z innych regionów, jak i wyroby rękodzielnicze. Tego dnia Marcinowice odwiedziły tysiące zwiedzających. To jest jedna z najpiękniejszych imprez w powiecie świdnickim i na niej po prostu wypada być - mówi Ewa Wołek z Koła Gospodyń Wiejskich z Kalna.

Na wielkanocnym kiermaszu w Marcinowicach zaprezentowało się 65 stołów i wystawców z 11 gmin z całego Dolnego Śląska. Wśród nich, każdego roku nie brakuje reprezentantów Kalna. Po raz pierwszy wystawiły się także panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Imbramowic.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group