Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Tradycje wielkanocne

Poniedziałek, 22 marca 2021, 7:09
Aktualizacja: 10:10
Autor: red
Gmina Świdnica: Tradycje wielkanocne
Fot. Gmina Świdnica
Pandemia mocno ograniczyła działalność sołectw, Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Świdnica i wielu organizacji pozarządowych które w okresie przedświątecznym przygotowywały i prezentowały swoje specjały za sprawą organizowanego w tym czasie jarmarku wielkanocnego.

Jednak dzięki konkursom wielkanocnym, których organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji mieszkańcy gminy Świdnica aktywnie włączyli się w przygotowanie dekoracji swoich miejscowości, a także dbają o kultywowanie tradycji wielkanocnych.

Również w tym roku, gospodynie szykują wiele wielkanocnych atrakcji i zachęcają do śledzenia swoich stron internetowych. Jak wspólnie podkreślają świąteczne smakołyki czy dekoracje to już tradycja, której nie zamierzają porzucić. Wiele z tych dekoracji panie wykonują w domach, a obowiązkami dzielą się sprawiedliwie. Każda z nas robi to co lubi.

Ozdoby wykonane przez wiele organizacji z terenu gminy Świdnica można podziwiać poprzez strony internetowe, a niektóre nawet i kupić.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group