Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1017
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tradycyjne interwencje

Poniedziałek, 7 października 2019, 13:55
Autor: red
Świdnica: Tradycyjne interwencje
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców świdnickiej Straży Miejskiej w okresie 27.09 – 03.10.

28.09.2019 r. godz. 1735 do Komendy Straży Miejskiej w Świdnicy wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca ul. Mieszka I, dotyczące tego, że na podwórzu ktoś głośno puszcza muzykę w samochodzie. Dźwięki dobiegające z pojazdu były hałaśliwe i utrudniały codzienne funkcjonowanie mieszkańcowi. Chwilę później, przybyły na miejsce patrol, który potwierdził zgłoszenie. Sympatyk głośnej muzyki został pouczony przez funkcjonariuszy. Młody człowiek ściszył muzykę w samochodzie, a zgłaszający mógł spokojnie oglądać telewizję w mieszkaniu.

28.09.2019 r. godz. 1810 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące pogryzienia mężczyzny przez psa jego sąsiada. Na miejscu, jak się okazało zgłaszający był w wyraźnym stanie nietrzeźwości i mimo ostrzeżenia właściciela, nachalnie chciał pogłaskać psa. Zwierze było na smyczy. Mimo ostrzeżeń został ugryziony w palec. Właściciel psa został pouczony.

30.09.2019 r. godz. 1255 Ten tydzień niestety obfitował w dużą ilość zdarzeń związanych z uszkodzeniami spowodowanymi wichurą. Jednym z takich zgłoszeń było telefoniczne zawiadomienie od pracownika sklepu mieszczącego się w świdnickim Rynku. Z uchylonego okna na strychu wypadła szyba. Silny wiatr z łatwością wyrwał je z zawiasów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu patrol straży miejskiej zabezpieczył teren. Sprawę przekazano do Miejskiego Zarządu Nieruchomości, który w dalszych czynnościach zabezpieczył okno.

30.09.2019 r. godz. 1815 Kolejne zgłoszenie związane z nawałnicą wydarzyło się w okolicach ul. Prądzyńskiego i związane było z obluzowaną blachą zamontowaną na budynku. W każdej chwili mogła się oderwać i spowodować nieszczęśliwy wypadek. Przybyły na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Wezwano również straż pożarną. Funkcjonariusze skutecznie usunęli niebezpieczny element z budynku.

02.10.2019 r. godz. 1955 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odebrał zgłoszenie dotyczące tego, że na chodniku przy ul. Lelewela leży nieprzytomny człowiek. Na miejsce udał się patrol straży miejskiej. Mężczyzna okazał się być w stanie nietrzeźwości. Na wpół przytomny mężczyzna został przewieziony do miejsca zamieszkania. W domu pozostał pod opieką swojego brata.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group