Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Tradycyjne spotkanie

Środa, 20 grudnia 2023, 7:16
Autor: red
Żarów: Tradycyjne spotkanie
Fot. UM Żarów
Tradycyjnie, na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, studenci z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotykają się na wieczerzy wigilijnej, aby złożyć sobie życzenia, połamać się opłatkiem i razem spędzić ten przedświąteczny czas.

Na spotkaniu, które odbyło się w piątek, 15 grudnia nie zabrakło także wspólnego kolędowania, a w świąteczny nastrój wszystkich uczestników wprowadził zespół Julianki, prezentując najpiękniejsze polskie kolędy.

- Spotkanie wigilijne Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie to nie tylko podtrzymywanie tradycji, ale także okazja do jeszcze większej integracji. Dziś składamy sobie świąteczne życzenia, ale również podsumowujemy kończący się niebawem rok i omawiamy plany na kolejne wspólne lata działalności naszego Uniwersytetu. Dziękuję naszym seniorom za pomoc w przygotowaniu spotkania i wszystkim naszym zaproszonym gościom za udział w wieczerzy wigilijnej – mówiła prezes UTW w Żarowie Krystyna Markiewicz.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzenia studentom składali burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora i dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie Tomasz Pietrzyk.

- Dziękujemy Państwu za przemiłą atmosferę i świąteczny klimat spotkania. Wspaniale jest śpiewać wspólnie z Wami kolędy i dzielić się opłatkiem. Cieszymy się, że w tym czasie przedświątecznych przygotowań słuchacze UTW w Żarowie znaleźli chwilę czasu, aby zasiąść wspólnie do wigilijnego stołu i razem spędzić wigilijny wieczór. Wszystkim Państwu życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2024 Roku – życzyli burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

W świątecznym prezencie nasi seniorzy otrzymali od włodarzy gminy gminne kalendarze na 2024 rok, które opatrzone są pięknymi zdjęciami uczestników IV edycji konkursu fotograficznego „Gmina Żarów w obiektywie”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group