Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Tradycyjnie zimą w Myśliborzu

Czwartek, 17 stycznia 2019, 15:29
Autor: red
Gmina Strzegom: Tradycyjnie zimą w Myśliborzu
Fot. UM Strzegom
PSP nr 3 w Strzegomiu w dniach 10–11 stycznia zorganizowała, we współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych Oddział Wałbrzych, wyjazd do CEEiK "Salamandra" w Myśliborzu. W tym roku, w ramach współpracy szkół, w wyjeździe brali udział również uczniowie ze szkoły w Olszanach i Stanowicach.

Uczniowie z klas 4, 5 i 6 wraz z opiekunami: p. I. Luszawską, p. R. Mikołajczyk i p. N. Kościelną uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych. Dwudniowe zajęcia miały na celu zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz kształtowanie postaw proekologicznych, realizowanych w oparciu o bezpośrednie poznawanie i badanie środowiska przyrodniczego oraz zagrożeń jakie dla tego środowiska stwarza działalność człowieka. Uczniowie brali udział w zajęciach laboratoryjnych, na których przeprowadzali doświadczenia. W pracowni biologicznej uczniowie obserwowali pod mikroskopem samodzielnie wykonane preparaty tkanek roślinnych, plazmolizę i deplazmolizę oraz wykrywali składniki pokarmowe występujące w pożywieniu. W pracowni ekologicznej utrwalali zasady segregowania odpadów oraz poznawali korzyści płynące z recyklingu. W drugim dniu odbyły się zajęcia laboratoryjne, w których uczniowie izolowali i rozdzielali barwniki asymilacyjne, poznawali właściwości wody. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach wykonywania papieru czerpanego, na których zapoznali się z historią powstania papieru oraz samodzielnie wykonali własną kartkę papieru.

Uczniowie wzbogacili i poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą. Nie zabrakło również czasu na dobrą zabawę integracyjną na śniegu, wspólne posiłki oraz gry zespołowe - piłkarzyki i ping-ponga.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group