Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Tragiczny wypadek z udziałem pieszego!

Wtorek, 10 marca 2015, 14:14
Aktualizacja: 14:18
Autor: red.
Region: Tragiczny wypadek z udziałem pieszego!
Fot. archiwum
9 marca 2015 roku na drodze K–35 doszło do tragicznego wypadku drogowego w którym śmierć na miejscu poniósł 67–letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż pieszy poruszał się środkiem lewego pasa drogi i został potrącony przez autobus, a następnie odrzucony na przeciwny pasa ruchu, gdzie został uderzony przez prawidłowo jadący w przeciwnym kierunku samochód marki Hyundai. W wyniku potrącenia pieszy poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Jak wynika z ustaleń policjantów pieszy nie posiadał elementów odblaskowych.

Wszyscy powinniśmy zabiegać o świadome, zgodne z zasadami poruszanie się po naszych drogach, z uwzględnieniem każdego, kto z nich korzysta. Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego, zarówno od pieszego jak i kierowcy. Powinniśmy mieć świadomość, że będąc uczestnikami ruchu drogowego jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też zdrowie i życie innych osób poruszających się po drogach.

Warto pamiętać, że po zmroku pieszy widzi reflektory samochodu nawet z odległości kilku kilometrów, ale kierowca dostrzeże go dopiero, gdy zauważy sylwetkę człowieka w zasięgu świateł samochodu. Po ciemku, bez elementów odblaskowych, jesteśmy widoczni w światłach mijania z odległości zaledwie 20 – 30 metrów. Jeśli kierowca jedzie z prędkością 90 km/h, to pokonuje 25 metrów drogi w ciągu 1 sekundy i nie ma szans na prawidłową reakcję, gdy zauważy na swojej drodze pieszego.

Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w elementy odblaskowe, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 130 -150 metrów, czyli nawet 5 razy szybciej ! To może uratować pieszemu życie.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

APEL POLICJI
KIEROWCO – widzisz pieszego poruszającego się po zmroku w terenie niezabudowanym bez elementów odblaskowych DZWOŃ!!! 997, 112

TWOJA szybka reakcja może uratować życie i zdrowie pieszego.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group