Wtorek, 16 czerwca
17°C Jelenia Góra

Traktorzysta na promilach

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie traktorzysta, którego zatrzymali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żarowie.

Kierowca Ursusa został zatrzymany do rutynowej kontroli we wtorek rano, na terenie gminy Żarów. Kontrolujący 54-latka policjant wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu. To, że mężczyzna jest nietrzeźwy potwierdziło badanie alkomatem, który wykazał w organizmie mieszkańca powiatu świdnickiego ponad dwa promile alkoholu.rn rnNiebawem 54-latek usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jego zachowanie oceni sąd.rn rnW świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka