Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 533
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Transport amfibii

Wiadomości: Region - Witoszów Dolny
Wtorek, 9 lutego 2010, 8:12
Aktualizacja: 8:15
Autor: TVP Wrocław, Kacper Cecota
Fot. TVP Wrocław
Jak podała TVP Wrocław, kolekcjoner militariów z okolic Świdnicy chce powiększyć zbiory swego muzeum o trzy amfibie. Miałyby służyć nie tylko jako muzealne eksponaty, ale także jako pojazdy ratunkowe w razie powodzi. Pasjonat szuka sponsorów, którzy pomogą mu pokryć koszty przewiezienia amfibii do Witoszowa.

Stanisław Gabryś w swoim muzeum militariów zebrał już ponad 30 pojazdów wojskowych i samolotów. To jedna z największych tego typu prywatnych kolekcji w Europie. Teraz pasjonat chce do Witoszowa pod Świdnicą sprowadzić 3 amfibie, wycofywane ze służby przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Kolekcjoner zapewnia, że utrzymywałby amfibie na chodzie, by mogły służyć w razie klęsk żywiołowych, tak jak było to w czasie powodzi z 1997 roku. Problem w tym, że przewiezienie amfibii z jednostek, gdzie stacjonują do Witoszowa jest kosztowne - za transport każdej z nich trzeba zapłacić ok. 4 tys. zł. Kolekcjoner o pomoc poprosił starostwo w Świdnicy.

Czy te amfibie będą przydatne w razie roztopów - mam wątpliwości. Ale cóż, lepiej żeby tutaj były na miejscu, niż gdyby ich nie było - mówi Ryszard Wawryniewicz, zastępca starosty świdnickiego.

Starostwo z powiatowej kasy na transport pojazdów pieniędzy nie wyłoży, ale urzędnicy zadeklarowali, że pomogą panu Stanisławowi w znalezieniu sponsora.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group