Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Treningi przynoszą efekty

Wtorek, 1 marca 2016, 15:16
Aktualizacja: Środa, 2 marca 2016, 17:17
Autor: red
REGION: Treningi przynoszą efekty
Fot. gmina Świdnica
Na swoim koncie mają już międzynarodowe i ogólnopolskie sukcesy w boksie. Na co dzień są zawodnikami Klubu Boks Polonia Świdnica, ale trenują na hali sportowej w Witoszowie Dolnym.

Mowa o 4 młodych gimnazjalistach z Witoszowa Dolnego: Kamilu Guźlińskim, Miłoszu Skrzypczaku, Eryku Skirgajłło, Rafale Radwańskim.

- Boks wiele nas nauczył. Opanowanie, wiara w siebie i we własne możliwości oraz to, że nie ma barier których nie można pokonać. Trzeba chcieć walczyć i mieć zacięcie, a reszta to ciężka praca i wkład trenera – dodają młodzi bokserzy.

Treningi odbywają 2 razy w tygodniu na hali sportowej w Witoszowie Dolnym (dodatkowo dochodzą sparingi), a przed zawodami nawet pięć razy. Oprócz tego jeżdżą na rowerach, biegają, chodzą na basen oraz korzystają z siłowni dostępnej w hali sportowej.
- To naprawdę dobry obiekt, który pomaga nam w rozwijaniu naszych sportowych talentów i pasji. Tutaj mamy wszystko co jest nam potrzebne do naszych treningów. Bardzo dużą rolę w kształtowaniu charakterów młodych zawodników odgrywa trener Władysław Wołosz. Również duży wpływ na młodych sportowców ma najbliższa rodzina, chociaż babcie na początku były negatywnie nastawione na „boksowanie wnuczków". Szkoła oraz nauczyciele bardzo nas wspierają, wiedzą kiedy mamy zawody i nas dopingują – dodają zgodnie Kamil, Miłosz, Eryk i Rafał.

W ciągu ostatnich 2 lat uczniowie gimnazjum mają już znaczące sukcesy zdobyte podczas XV Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika im. Józefa Cyrana w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w boksie oraz w trakcie Mistrzostw Polski Młodzików w Boksie.

Eryk Skirgajłło:

1. miejsce w XV Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rybniku
3. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików im. Pawła Szydły

Kamil Guźliński:

1. miejsce w XV Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rybniku
3. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików im. Pawła Szydły

Miłosz Skrzypczak:

3. miejsce w XV Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rybniku

Rafał Radwański:

2. miejsce IX Międzynarodowy Turniej Bokserski w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group