Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Triathloniści nie zwalniają tempa

Niedziela, 16 grudnia 2018, 13:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 grudnia 2018, 9:45
Autor: red
Witoszów Dolny: Triathloniści nie zwalniają tempa
Fot. Gmina Świdnica
Wielkimi krokami zbliża się koniec pierwszego semestru roku szkolnego 2018/2019. Jednak uczniowie klasy sportowej o profilu triathlonowym przy Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym nie zwalniają tempa.

Potwierdzili to prezentując godzinny pokaz swoich umiejętności na basenie przyszkolnym, a kibicowali im rodzice, nauczyciele, wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz wicestarosta Zygmunt Worsa.

Triathlon to wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Stąd wymaga zapewnienia odpowiedniej infrastruktury, szczególnie basenu krytego.

- We wrześniu br. uruchomiliśmy nowoczesny basen przyszkolny. Uczniowie klasy triathlonowej po trzyletnim cyklu zajęć sportowych dysponować będą bardzo wysoką sprawnością fizyczną, cechować ich będzie wysoka samodyscyplina i systematyczność oraz umiejętność zarządzania czasem, a także umiejętność pracy zespołowej. Już teraz po zaledwie kilku miesiącach funkcjonowania pierwszej na Dolnym Śląsku i w powiecie świdnickim klasy o profilu triathlonowym można z dużym przekonaniem powiedzieć, że była to słuszna decyzja. Cieszy to, że tak wielu uczniów jest zainteresowanych udziałem w zajęciach klasy triathlonowej. To ważne, aby młodzież była bardziej aktywna ruchowo i bardziej sprawna fizycznie – mówi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group