Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Triumf Venus Nowice podczas Mikołajkowego Turnieju Piłki Halowej

Poniedziałek, 16 grudnia 2013, 22:01
Aktualizacja: 22:03
Autor: MDvR
Jaworzyna Śląska: Triumf Venus Nowice podczas Mikołajkowego Turnieju Piłki Halowej
Fot. archiwum
Około 90 zawodników stanęło do rywalizacji w Mikołajkowym Turnieju Piłki Halowej, który odbył się 14 grudnia w Jaworzynie Śląskiej.

Dziesięć drużyn, które jako pierwsze zgłosiły się do udziału w turnieju (zapisy zamknięto na pięć dni przed imprezą) stworzyły niesamowite, sportowe widowisko. Podczas zmagań nie zabrakło niespodziewanych porażek faworytów, goli w ostatnich sekundach meczów i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Drużyny zostały wcześniej podzielone na dwie grupy, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu dwudziestu meczów (10 minut każdy) zakończono rozgrywki grupowe.

Grupa A
1. Fair Play 10 pkt.
2. Znajomi Fryzjera 7 pkt.
3. Krause Świdnica 7 pkt.
4. FC Spawacze 4 pkt.
5. The Blues 0 pkt.

Grupa B
1. Venus Nowice 12 pkt.
2. La Liga 6 pkt.
3. Walkower 6 pkt.
4. Darbor Bolesławice 4 pkt.
5. FC Flaschke 07 1 pkt.

Z każdej grupy do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny. Oto wyniki meczów półfinałowych:
Fair Play - La Liga 7:1
Znajomi Fryzjera - Venus Nowice 1:2

W meczu o trzecie miejsce spotkali się zeszłoroczni zwycięzcy Mikołajkowego Turnieju Piłki Halowej z aktualnymi mistrzami Jaworzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej. Zwycięsko z tego starcia wyszli Znajomi Fryzjera (6:1), którzy tym samym zeszłoroczny triumf w rozgrywkach zamienili na trzecie miejsce. W finale spotkali się piłkarze Venus Nowice z drużyną Fair Play. Ostatni mecz turnieju okazał się jego ukoronowaniem. Początkowe prowadzenie i dominacja Venus zmieniły się w samej końcówce spotkania w remis 2:2. Ostateczny wynik został rozstrzygnięty w rzutach karnych, w których najpierw bramkarz Nowic Tomasz Roman popisał się wspaniałą paradą, a następnie atomowym strzałem Mariusz Charytanowicz pokonał golkipera Fair Play i piłkarze z Nowic mogli cieszyć się zwycięstwem w całym turnieju.

Każda z drużyn, biorących udział w turnieju otrzymała pamiątkowy dyplom oraz puchar. Trzy najlepsze drużyny mogły cieszyć się z nagród finansowych. Organizatorzy przyznali także nagrody dodatkowe w postaci statuetek oraz sprzętu sportowego. Nagrodę dla najlepszego juniora zawodów otrzymał Kacper Jędras, wyróżnienia i nagrody specjalne otrzymali odpowiednio Szymon Borowy i Wojciech Sowa. Specjalną nagrodę przyznano także drużynie Krause Świdnica, która pomimo zgromadzenia 7 punktów nie weszła do półfinałów. Najlepszym bramkarzem został wybrany Tomasz Roman, a najlepszym zawodnikiem Mikołajkowego Turnieju Piłki Halowej zostały wybrany Dariusz Włodarczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group