Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1198
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trochę się nazbierało

Piątek, 7 maja 2021, 17:09
Autor: red
Świdnica: Trochę się nazbierało
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 30 kwietnia–6 maja 2021 roku.

30.04.2021r. godz.16.29 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące lokomotywy spalinowej stojącej na stacji Świdnica Miasto z załączonym silnikiem. Zgłaszającemu wyjaśniono, iż z przyczyn technicznych w tego typu lokomotywach nie wyłącza się silnika na krótkotrwałych postojach. Nie maja w takich przypadkach zastosowania przepisy Ustawy prawo o ruchu drogowym. W związku z faktem, iż linia kolejowa przebiegająca przez Świdnicę nie jest zelektryfikowana, takie przypadki występują dość często, co wiąże się z uciążliwościami dla osób zamieszkujących w okolicach dworca. Niestety na chwilę obecną nie ma możliwości skutecznego wyeliminowania tych problemów.

30.04.2021r. godz.17.06 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej, która odbywała się na jednej z ławek w Parku Centralnym. Spotkanie to zostało szybko przerwane przez skierowany tam patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze zakończyli interwencję wypisując mandaty karne.

30.04.2021r. godz.17.36 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego tuż obok ławki na skwerze przy ulicy Spółdzielczej. Skierowani tam strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Ustalili, że funkcje życiowe są zachowane, jednak z leżącym mężczyzną nie było żadnego kontaktu. Nieprzytomnego zabezpieczono układając go w pozycji bezpiecznej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, którego lekarz podjął decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.

01.05.2021r. godz.13.50 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego o libacji alkoholowej w Parku Centralnym przy stawie. Już po chwili pojawił się tam patrol straży miejskiej i potwierdził zgłoszenie. Dwóch mężczyzn ukarano mandatami karnymi, w jednym przypadku skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

01.05.2021r. godz.19.42 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego o libacji alkoholowej na ulicy Łukowej. Po 4 minutach na miejscu pojawił się patrol interwencyjny straży miejskiej. Zastano tam trzech mężczyzn spożywających alkohol. Podobnie jak w poprzedniej interwencji dwóch mężczyzn ukarano mandatami karnymi, w jednym przypadku skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

01.05.2021r. godz.22.42 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące grupy osób przemieszczających się ulicą Łukową. Jeden z mężczyzn spożywał alkohol, a następnie w Rynku załatwił przy koszu na śmieci swoje potrzeby fizjologiczne. Cały jego „występ” został zarejestrowany przez monitoring miejski. Strażnicy przerwali ten przemarsz. Po wylegitymowaniu mężczyzna został poinformowany, iż w jego sprawie zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie. Zarejestrowane przez monitoring szczegóły tego „spaceru” zostaną dołączone do wniosku jako materiał dowodowy.

02.05.2021r. godz.1.18 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące grupy osób przemieszczających się w Rynku. Jeden z mężczyzn na środku Rynku załatwił swoje potrzeby fizjologiczne. Niemal natychmiast pojawił się patrol straży miejskiej, który wystawił wysoki rachunek za takie zachowanie w postaci mandatu karnego.

02.05.2021r. godz.13.12 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące tynku, który spadł na chodnik z budynku dawnego WKU przy Placu Grunwaldzkim. Patrol straży miejskiej potwierdził zgłoszenie. Chodnik został zabezpieczony, jednak zarządcę nieruchomości, Agencję Mienia Wojskowego, udało się powiadomić o zdarzeniu dopiero w dniu 4 maja.

03.05.2021r. godz.19.47 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne w przejściu podziemnym pod peronami dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowani na miejsce strażnicy ukarali sprawcę tego czynu mandatem karnym i przypomnieli, że na poczekalni dworca autobusowego oraz dworca PKP znajdują się toalety publiczne.

04.05.2021r. godz.14.51 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego w Parku Centralnym. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Z osobą tą nie można było nawiązać żadnego kontaktu, a jego stan wskazywał na spożycie alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, którego lekarz podjął decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group