Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 550
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Trójka” najbardziej przyjazna 6–latkom

Wiadomości: Świebodzice
Czwartek, 24 maja 2012, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: red
Fot. użyczone
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Świebodzicach jest jedną z trzech szkół na Dolnym Śląsku, uznanych za najbardziej przyjazne 6–latkom.

Tak zdecydowała Dolnośląska Kapituła Konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”. Konkurs pod egidą ministerstwa premiuje te placówki, które są najlepiej przygotowane na przyjęcie maluchów do klas pierwszych.
Świebodzicka „Trójka” przekonała do siebie kapitułę oryginalnym projektem pod nazwą „Akademia Trójeczki”. – Jest to cykl zajęć organizowanych w naszej szkole od trzech lat, w którym uczestniczą wszyscy nauczyciele. A projekt ma na celu oswajanie dzieci ze szkołą, przygotowywanie ich do nauki w formie zabawy tak, by poznały środowisko szkolne, oswoiły się z nim a dzięki temu – lepiej się czuły już jako uczniowie – mówi Jolanta Styrna, dyrektor SP 3 w Świebodzicach.
Z zajęć chętnie korzystają przedszkolaki z miejskich przedszkoli, a wychowawcy i pedagodzy zgodnie podkreślają, że takie oswajanie ze szkołą powoduje mniejszy stres u dziecka, które rozpoczyna naukę w szkole. Tym bardziej, gdy chodzi o dzieci 6-letnie.
Kapituła konkursu także zwróciła uwagę na autorski projekt świebodzickich nauczycieli. Dlatego „Trójka” będzie wraz z dwoma innymi szkołami reprezentować Dolny Śląsk podczas ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Warszawie 4 czerwca.
Serdecznie gratulujemy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group