Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1323
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Trójka z nagrodami

Niedziela, 17 kwietnia 2022, 13:36
Autor: red
Świebodzice: Trójka z nagrodami
Fot. UM Świebodzice
W imieniu Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Świebodzicach, informujemy, że drużyna w składzie: Zofia Ślusarczyk 8b, Julia Trólka 8d, Miłosz Piotrowski 7e zajęła pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim XXI edycji konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”. Dzięki temu zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w czerwcu w województwie wielkopolskim.

Za uczniami wiele miesięcy nauki z zakresu wiedzy biologicznej, geograficznej oraz znajomości 12 parków krajobrazowych na terenie Dolnego Śląska. Oprócz tego w tym roku uczniowie musieli opanować materiał z 30 repetytoriów przesłanych przez organizatorów konkursu dotyczących życia w ekosystemach wodnych.

Uczniowie przeszli najpierw eliminacje szkolne, następnie gminne, potem tzw. etap parkowy, gdzie rywalizują szkoły znajdujące się w pobliżu danego parku krajobrazowego. Po zwycięstwie w tym etapie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego reprezentując Książański Park Krajobrazowy.

Na tym etapie konieczna była jeszcze dodatkowa wiedza - umiejętność rozpoznawania 60 gatunków chronionych roślin i zwierząt.
Etap wojewódzki odbył się 29.03.2022 w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa Salamandra w Myśliborzu. Prowadzącym był dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych pan Piotr Śnigucki oraz pracownicy DZPK, na konkurs przybyli również przedstawiciele kuratorium, gdyż za zwycięstwo w konkursie uczniowie otrzymują dodatkowe punkty rekrutacyjne.
Pierwsza część etapu wojewódzkiego to 25 pytań dotyczących biologii, geografii głównie środowisk wodnych oraz wiedzy o parkach krajobrazowych Dolnego Śląska pisana drużynowo.

Druga to indywidualne rozpoznawanie gatunków 10 roślin i 10 zwierząt losowo wybranych z podanej wcześniej listy. Spośród 36 uczestników konkursu bezbłędnie rozpoznało je 5 uczestników w tym nasza Zosia Ślusarczyk i Julka Trólka, za co otrzymają dodatkowe nagrody rzeczowe.

Po zsumowaniu punktów okazało się że nasza drużyna zajęła I miejsce z liczbą punktów 99 na 103.

Drużyna z drugiego miejsca miała 11 punktów mniej.

Uczniowie otrzymali piękne nagrody - słuchawki bezprzewodowe, smartwatche, powerbanki, książki, 3-dniową wycieczkę, no i dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkół średnich.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group