Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tropem Kocich Historii, czyli Tomasz Trojanowski gościem małych czytelników

Piątek, 13 maja 2011, 17:26
Aktualizacja: 17:28
Autor: red.
Świdnica: Tropem Kocich Historii, czyli Tomasz Trojanowski gościem małych czytelników
Fot. użyczone
Młodzi czytelnicy filii nr 2 świdnickiej Miejskiej Biblioteki Publicznej wczoraj spotkali się z autorem książek dla dzieci–Tomaszem Trojanowskim.

Pisarz współpracuje z Teatrem Polskiego Radia – jest autorem kilkudziesięciu słuchowisk dla dzieci i dorosłych. Zadebiutował Kocimi Historiami (1997), które przyniosły mu Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za najlepszą książkę dziecięcą roku. Opublikował także Julkę i Koty (2003), Kocie Historie – nowe przygody (2006), Włochacza i Obcą Cywilizację, Dziobasia i Innych, Kosmiczne Komplikacje, Wielki Powrót - nominowany do tytułu Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY w kategorii tekst i ilustracje oraz uhonorowany nagrodą BESTSELLErek 2007, Uciekinierów – nominowanych do tytułu Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Ilustracje. Wydana w 2010 roku książka Misja Lolka Skarpetczaka jest pierwsza w kraju książką ze skomponowaną specjalnie do niej ścieżką dźwiękową.

Podczas spotkania z młodymi świdniczaninami pisarz z entuzjazmem opowiadał o pasji tworzenia książek i znaczeniu literatury w kształtowaniu wyobraźni każdego człowieka. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wspólnym wymyślaniu opowieści i z dużym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów „Kocich historii”, o których czytał i opowiadał im autor.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group