Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 712
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Tropem po strzegomsku

Wtorek, 3 marca 2020, 14:26
Autor: red
Strzegom: Tropem po strzegomsku
Fot. UM Strzegom
150 osób – co jest dotychczasowym rekordem – pobiegło w tegorocznym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", który odbył się w niedzielę, 1 marca br. na terenie parku miejskiego w Strzegomiu.

Ideą biegu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego.

Wśród uczestników biegu było - co warto podkreślić - dużo młodzieży i dzieci, które pobiegły wraz ze swoimi rodzicami. Wszyscy mieli do pokonania 1963 m, na pamiątkę daty śmierci ostatniego partyzanta Józefa Franczaka ps. "Laluś", który poległ w 1963 roku. Na mecie na startujących czekały pamiątkowe medale i ciepły posiłek.

Przed biegiem pod pomnikiem upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych odbyła się część patriotyczna, podczas której odśpiewano hymn państwowy, złożono wieńce i kwiaty oraz zapalono znicze. Dodajmy, że prowadzący uroczystość podharcmistrz ZHR Strzegom - Grzegorz Pidanty odczytał okolicznościowy list od prezydenta RP, zaś burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta przypomniał życiorys rotmistrza Witolda Pileckiego.

Głównym organizatorem strzegomskiego biegu był Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej - Strzegomski Szczep Drużyn Harcerskich im. Orląt Lwowskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group