Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tropem Wilczym już w niedzielę

Czwartek, 25 lutego 2016, 13:07
Aktualizacja: Piątek, 26 lutego 2016, 16:09
Autor: opr.red.
Świdnica: Tropem Wilczym już w niedzielę
Fot. użyczone
Czwarty raz w Polsce, a drugi w Świdnicy odbędzie się „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Patriotów i biegaczy zapraszamy na obiekty Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej w niedzielę, 28 lutego.

Uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” rozpoczną się o godzinie 10.00 mszą świętą w katedrze. Bezpośrednio po mszy podstawiony autobus przewiezie zainteresowanych wydarzeniem na ulicę Śląską. Od 10.00 do 11.30 w hali lodowiska będą trwały zapisy do biegu. Na pierwszych 450 osób czekać będzie bezpłatny pakiet startowy (medal, torba, koszulka, broszury informacyjne). Bieg wystartuje w samo południe. Każdy może pobiec swoim tempem. Nie będzie prowadzona klasyfikacja ani mierzony czas.

Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy artystyczne młodzieży z III LO i Młodzieżowego Domu Kultury. Harcerze będą częstować gorącą zupą, a pracownicy OSiR-u przygotują ognisko.

Organizatorami świdnickiej edycji biegu są: Fundacja Wolność i Demokracja, Tadeusz Grabowski, Komenda Hufca ZHP Świdnica, Urząd Miejski w Świdnicy, Urząd Gminy Świdnica, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, III LO w Świdnicy, Związek Strzelecki Oddział Świdnica, Nadleśnictwo Świdnica, firma UNITRON, sympatycy Polonii Świdnica. Honorowy patronat objął Biskup Świdnicki JE Ignacy Dec.

Po co biegniemy?
Ideą przedsięwzięcia biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. W tym roku bieg odbędzie się w 160 miastach. Dystans 1963 metrów jest ściśle związany z datą śmierci Józefa Franczaka pseudonim „Lalek”, ostatnim poległym w boju partyzantem ruchu poakowskiego w Polsce. „Lalek” został zastrzelony przez funkcjonariuszy ZOMO i SB podczas zasadzki w Majdanie Kozic Górnych koło Świdnika.

„TROPEM WILCZYM” BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. ŚWIDNICA – 28.02.2016 r.
REGULAMIN I PROGRAM
 
CEL: Przedsięwzięcie ma na celu nie tylko spełnić oczekiwania sportowe biegaczy, ale przede wszystkim przekazać treść historyczną oraz popularyzować wiedzę na temat Żołnierzy Wyklętych.
 
ORGANIZATOR: Ogólnopolski organizator: Fundacja Wolność i Demokracja. Koordynator lokalny: Tadeusz Grabowski, tel 601 996 788; email: tadeusz@unitron.net.pl
 
WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY: Komenda Hufca ZHP Świdnica, Urząd Miejski w Świdnicy, Urząd Gminy Świdnica, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, III LO w Świdnicy, Związek Strzelecki Oddział Świdnica, Nadleśnictwo Świdnica, firma UNITRON, sympatycy Polonii Świdnica.
 
GOŚCIE SPECJALNI: przedstawiciele organizacji kombatanckich, w tym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego, stowarzyszenia Wolność i Niezawisłość.
 
PATRONAT HONOROWY: JE Biskup Świdnicki Ignacy Dec
 
TERMIN I MIEJSCE: 28.02.2016 r, godz. 12.00, stadion ŚOSIR, ul. Śląska 35
 
DYSTANS : 1963 metry
 
ZGŁOSZENIA (ZAPISY): w dniu zawodów 10.00-11.30 w holu lodowiska. Dla pierwszych 450 zapisanych osób pakiet startowy: koszulka, medal, materiał informacyjny.
 
UCZESTNICTWO: Prawo startu mają wszyscy posiadający aktualne badania lekarskie lub po podpisaniu oświadczenia o starcie na własną odpowiedzialność.
 
INFORMACJE DODATKOWE: Wydarzeniu będzie towarzyszył blok programów artystyczno-patriotycznych. Przeprowadzona zostanie zbiórka publiczną na pomnik polskich ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie. Ponadto organizatorzy zapewniają: poczęstunek (zupa, ciepłe napoje), ognisko, opiekę medyczną.

PROGRAM MINUTOWY
10.00 – Msza święta w Katedrze*
10.00–11.30 – Zapisy do biegu, odbiór pakietów startowych – lodowisko
12.00 – Uroczysty start biegu
* bezpośrednio po mszy świętej pod katedrą podstawiony zostanie autobus, który przewiezie zainteresowanych wydarzeniem na teren ŚOSiR-u

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group