Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1230
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Truciciel ukarany

Środa, 17 marca 2021, 7:01
Aktualizacja: 9:02
Autor: red
Świdnica: Truciciel ukarany
Fot. Straż Miejska Świdnica
Co pod ręką to do pieca. Po chwili zostaje jedynie kupka popiołu i ani śladu śmieci, które wrzuciliśmy do paleniska. Co prawda w okolicy rozchodzi się zapach spalonego plastiku, ale co to komu przeszkadza.

Aby ukarać sprawcę spalania odpadów strażnik musi naocznie stwierdzić ten fakt. Od zeszłego roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy korzystają również z innej możliwości. W przypadkach gdzie istnieje uzasadnione podejrzenie spalania odpadów, a nie udało się tego naocznie stwierdzić, strażnicy pobierają z paleniska popiół, który zostaje zbadany przez certyfikowane laboratorium. Dalszy tryb postępowania zależy od wyników ekspertyzy. Niestety, zazwyczaj, czego dowodzi ostatni przypadek, badanie wykazuje spalanie substancji, które nie powinny się znaleźć w piecu. Tym razem sprawę zakończono ukaraniem sprawcy mandatem karnym w kwocie 500 zł. Należy jednak pamiętać, iż w sytuacji skierowania przez straż miejską wniosku o ukaranie do sądu, grzywna może wynieść nawet 5000 zł.

Przypominamy, że uzasadnione przypadki podejrzenia spalania odpadów należy zgłaszać do straży miejskiej pod całodobowy numer alarmowy986.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group