Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1349
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Trudne chwile dla bezdomnych

Sobota, 20 stycznia 2024, 9:11
Aktualizacja: 16:12
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Trudne chwile dla bezdomnych
Fot. KPP Świdnica
Niskie temperatury stanowią poważne zagrożenie dla osób bezdomnych. Często szukają one schronienia w pustostanach. Jednak i te budynki mogą być niebezpieczne, dlatego dzielnicowi kontrolują je, szukając osób potrzebujących pomocy.

Policjanci z Komisariatu w Świebodzicach, Strzegomiu i Jaworzynie Śląskiej na terenie miast i gminy podległych jednostkom, tak jak i policjanci w całym powiecie świdnickim od kilku już miesięcy, często wspólnie z przedstawicielami instytucji o charakterze pomocowym, realizują założenia akcji pn. „Zima”. Jej celem jest dotarcie do jak największej liczby osób bezdomnych i samotnie mieszkających, którzy znajdują się w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu, a następnie udzielenie im niezbędnej pomocy.

W ramach działań o rożnych porach dnia i nocy funkcjonariusze systematycznie sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych i samotnie mieszkających informując o najbliższych noclegowniach, schroniskach lub innych lokalnych placówkach pomocowych. Często osoby te nie chcą skorzystać z pomocy, bądź boją się o nią prosić.

Apelujemy o przekazywanie informacji policjantom oraz innym służbom pomocowym o każdej osobie, która mogłaby być narażona na wychłodzenie lub zamarznięcie. Przypominamy, że korzystając z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy sygnalizować problemy osób bezdomnych i wspomóc działania służb i instytucji, które na co dzień pomagają takim osobom. KMZB w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, udostępnia kategorię: „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Apelujemy by wykorzystywać możliwości jakie daje nam KMZB i jeśli jest to możliwe dodawać opis, bo to ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group